• Trešdiena, 2021. gada 21. aprīlis
  • Vārda diena: Marģers, Anastasija
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Pētnieki apspriež jaunākos pētījumus mālu minerālu pielietošanā materiālos

No 8. līdz 10. februārim norisinājās Ziemeļvalstu mālu pētnieku sanāksme jeb 3. starptautiskais un interdisciplinārais simpozijs "Māli un Keramika".
Konferenci organizēja Latvijas Mālu zinātniskā apvienība sadarbībā ar Latvijas Universitāti un uzņēmumu Alina. Pasākumu atklāja LU prorektors Valdis Segliņš, kas aicināja zinātniekus turpināt iesāktos pētījumus mālu zinātnē.Tiešsaistē satikās vairāk nekā 30 pētnieku, kurus aizrauj sarežģīto nanokristālu pētniecība no visdažādākajiem aspektiem. Tika apspriesti jaunākie pētījumi mālu minerālu pielietošanā visdažādākajos materiālos, to detalizēta raksturošana un īpašību pētījumi, kā arī to loma augsnē un dažādos ģeoloģijas procesos.
 

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Pasākumi pandēmijas apstākļos un inovāciju granta veiksmes stāsts

Viens no studenta raksturojošajiem lielumiem ir pasākumi - tie studenta dzīvē ir ne tikai sabiedriski nozīmīgi, bet arī veicina plānošanas un organizācijas prasmes. Latvijas Universitāte ir zīmīga gan ar grandiozākajiem studentu svētkiem “Aristotelis”, kuros pleca pie pleca piedalās visu 13 fakultāšu studenti, gan mazāka mēroga pasākumiem, kurus rīko ikkatras fakultātes studentu pašpārvaldes. Raidījuma laikā - Elizabete, Līna un Aleksandra - centīsies noskaidrot, kā šādas sabiedriskas aktivitātes norisinās pandēmijas apstākļos, meklējot atbildes pie Latvijas Universitātes Studentu pašpārvaldes kultūras virziena vadītājas Patrīcijas Mikeles.

Sākot ar februāri “Studentu Pietura” katru otro pirmdienu plkst. 16:30 piedāvā LUMIC Inovāciju granta programmas studentu veiksmes stāstus. Trešā veiksmes sāsta pamatā ir vēlme palīdzēt cilvēkiem. Agnese Slišāne ar savu biznesa ideju piedalījās LU studentu Biznesa inkubatora organizētajā „Demo Dienā”, kur ieguva 2500€ un „zaļo gaismu” savas idejas realizēšanai. Agnese ir izveidojusi interneta veikalu, kurā tiek pārdoti senioru un cilvēku ar invaliditāti veidoti produkti.

Raidījumu vada Elizabete Grinblate, Līna Oliņa, Aleksandra Moskaļenko.

Lasīt vairāk

17:00

Info-Dēmija

Populisms

Mēs podkāstā "Info-Dēmija" esam jau runājuši par viltus ziņām – bet tagad, mūsuprāt, ir pienācis laiks ielūkoties mazliet dziļāk šī fenomena izcelsmē. Uz jautājumu vai viltus ziņas nu jau var skaidrot gluži vienkārši kā vēl vienu politiskas pārliecināšanas formu, vai tomēr tas ir kas bīstamāks, atbildēs žurnāliste un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja Anastasija Tetarenko.

Kādas ir dažas vadošās pārliecināšanas stratēģijas Latvijas politikā un cik daudz mēs starp tām redzam populismu? Ja runājam par politisko pārliecināšanu, tad lai sasniegtu plašāku auditoriju, politiskajiem un sociālajiem aktoriem ir nepieciešami arī plašāki informācijas pārraides kanāli. Kāda pašlaik Latvijas informatīvajā telpā ir mediju loma dažādu politisko pārliecināšanas taktiku pārraidē? Vai plašsaziņas līdzekļu loma populisma izplatīšanā ir pietiekami izpētīta?

Par to visu podkāsta 15. epizodē!

Podkāsts INFO-DĒMIJA - ekspertu un studentu pieredze dezinformācijas laikmetā un vērtīgi padomi medijpratības apgūšanai. Pirmdienās plkst. 17:00 radio NABA un mūzikas straumēšanas vietnēs.

Raidījumu vada Laura Laķe un Elīna Krēmere.

Lasīt vairāk

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Stacija OB

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika