Ceturtdiena, 2022. gada 18. augusts

Vārda diena: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Dzīvnieku tiesības, bet nopietni

10. decembri atzīmē kā dienu visu Zemes iedzīvotāju tiesībām.

Sākotnēji šajā datumā atzīmēja Starptautisko Cilvēktiesību dienu. 1948. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) pieņēma Vispārējo cilvēktiesību deklarāciju, pasludinot, ka visi cilvēki piedzimst brīvi un vienlīdzīgi savā cieņā un tiesībās. Tam par iemeslu lielā mērā bija cerība, ka tas palīdzēs neatkārtoties Otrā pasaules kara un koncentrācijas nometņu šausmām. Tikai skaidri atzīstot ikviena cilvēka fundamentālas tiesības, varētu izvairīties no līdzīgām traģēdijām nākotnē. ANO pasludināja, ka visi cilvēki piedzimst brīvi un vienlīdzīgi savā cieņā un tiesībās - tas ir pamats brīvībai, taisnīgumam un mieram visā pasaulē.

Vēlāk dažādas organizācijas, biedrības un dzīvnieku aizstāvji aicināja paplašināt šīs dienas nozīmi uz visiem mūsu planētas iemītniekiem, atzīmējot 10. decembri arī kā Starptautisko Dzīvnieku tiesību dienu. Jo cilvēki ir viena no dzīvnieku sugām, savukārt miljardiem sajūtošu būtņu, kas lielā mērā līdzinās mums, ik gadu kļūst par cilvēces upuriem. Neaptverams daudzums kaķu un suņu, govju un cūku, vistu, aitu, trušu, zivju, kazu, zirgu, peļu, tītaru, kamieļu un visdažādāko jūras iemītnieku katru gadu cieš un mirst cilvēku rokās, lai gan tā varētu nebūt.

Šī diena tiek atzīmēta kā atgādinājums sabiedrībai par to, ka brīvība, taisnīgums un cieņa attiecas uz IKVIENU jūtošu būtni, kas vairās no ciešanām un cīnās par savu dzīvību. Neatkarīgi no ādas krāsas, dzimuma vai sugas piederības.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Anna Auziņa, "Mājoklis. Terēzes dienasgrāmata"

Bron-Hīta studijā viesojas dzejniece Anna Auziņa, kura nupat laidusi klajā savu debiju prozā – romānu "Mājoklis. Terēzes dienasgrāmata". Ar Annu runājam par ķermeniskā un seksuālā paušanu bez banalitātes, reflektējam par to, kāpēc šādas sarunas reizēm ir tik grūtas, kā arī klausāmies pāris īsus grāmatas fragmentus Annas lasījumā.

Raidījumu vada Signe Viška un Edvards Kuks.

Mūzika:

Akvarium – Железнодорожная вода
Hospitāļu iela – Elizabete
La Décadanse (1971) - Serge Gainsbourg (feat. Jane Birkin)
Marianne Faithfull - Is This What I Get For Loving You

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Vārnu laiks

2021. gada jaunumi #7

Pirms ķeramies pie gada apskata, vēl pēdējoreiz uzmetam aci jaunumiem. Šajā raidījumā ieskats četros albumos, kas iznākuši novembrī.

Britu Noise Rock grupas "Gnod" albums "La Mort Du Sens".
Franču Avant-Garde/Black Metal grupas "Plebeian Grandstand" albums "Rien ne suffit".
Beļģu Atmospheric Sludge Metal grupas "Hemelbestormer" albums "Collide & Merge".
Brazīļa Caio Lemos Folk Metal solo projekta "Kaatayra" albums "Inpariquipê". Gnod - Regimental
Gnod - Giro Day
Plebeian Grandstand - À droite du démiurge, à gauche du néant
Plebeian Grandstand - Aube
Hemelbestormer - Void
Kaatayra - Iasá h

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunumi no Dienvidaustrumāzijas

Raidījumā apskatīsim desmit dažādu žanru grupas ar jaunumiem no Dienvidaustrumāzijas.

No Korejas pirmoreiz "indierock" kvartets no Busanas "보수동쿨러 Bosudong Cooler" ar debijas LP "Sand" (2021) (2019.g. grupa izdeva debijas EP "Yeah, I Don`t Want it"), kas dzied korejiešu valodā.

Trešo reizi būs arī labi ārpus Korejas pazīstamais "indiepop/dreampop" kvartets "Say Sue Me" pēc vairāku gadu klusuma kopš otrā LP "Where We Were Together" (2018) atgriežas ar jauno "dreampop" singlu "So Tender" (2021) no Korejas TV jauniešu seriāla "알고있지만".Grupa koncertēju Eiropā, Japānā un ASV.

No Ķīnas jauns Šanhajas "postpunk" trio "推骨牌的人 Domino Trigger" ar debijas EP "Facades" (2021). Grupa turpina pēdējos raidījumos prezentēto jauno Ķīnas "postpunk" grupu vilni.

Otro reizi Čengdu "indiepop" duets "水太深 Deep Water", kas pēc apskatītā debijas EP "Diving" (2019) šogad jūnijā izdevis debijas LP "Friends" ar dažām dziesmām ķīniešu valodā.

Kā galveno raidījuma jaunumu izvirzu jauno Guandžou "dreamgaze/shoegaze" kvinteta "Jo`s Moving Day" debijas LP "Itinerary" (2021). Jauniešu grupa, kura izdevusi pasaulē konkurētspējīgu žanra albumu angļu valodā. Labs video dziesmai "Amber".

No Singapūras pirmoreiz divas grupas - 2020.g.dibināts "britpop" kvartets "Blush" ar debijas EP "Blush" (2021). Grupas vokāliste Soffi ir arī taustiņinstrumentāliste gana zināmajā Singapūras "indiepop" grupā "Sobs" un ir DKFM apritē.Un dubultvokāla "dreampop" grupa "Saints Amongst Sinners" ar debijas LP "Y/Ours" (2021). Grupa veidota 2017.g. un 2019.g. izdeva debija EP.

No Filipīnām pirmoreiz divas Manilas grupas - elektroniskās solomākslinieces B.P.Valenzuelas jaunais projekts, "indiepop" trio "Half-Lit" ar debijas EP "Paradigm Shift" (2019) un sieviešu "poppunk/emo" trio "Thirds" (ex."Nictinasty") ar otro EP "York1" (2020).

Noslēgumā jauns Indonēzijas "shoegaze" kvintets "Fleuro" ar vienu no diviem izdotajiem singliem "Dead End" (2020).

Programmā:

"보수동쿨러 Busodong Cooler" - "모래 (Sand)" (full album)
"Say Sue Me" - "So Tender"
"-水太深 Deep Water" - "優美加那一哦"
"推骨牌的人 Domino Trigger" - "She Shall Vanish in a Dazzling Red Glow"
"Jo's Moving Day 乔迁日" - "1968 Itinerary" (live)
"Jo's Moving Day 乔迁日" - "The Night"
"Jo's Moving Day 乔迁日" - "Amber"
"Blush" - "Best Friend"
"Saints Amongst Sinners" - "Wondering"
"Saints Amongst Sinners" - "Ikhlas"
"Half-Lit" - "Empty Houses"
"Half-Lit" - "23 Mistakes"
"Thirds" - "York1"
"Fleuro" - "Dead End"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika