• Ceturtdiena, 2021. gada 25. februāris
  • Vārda diena: Alma, Annemarija
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Tapusi rokasgrāmata digitālo kompetenču attīstībai

Šajā rokasgrāmatā ir apkopota informācija par 22 digitālajām kompetencēm un piedāvāti nodarbību plāni, kā sekmēt šo kompetenču attīstību. Kopumā rokasgrāmata sastāv no 5 nodaļām, kur ir sniegta informācija, kas ir digitālā kompetence, kādas prasmes ir nepieciešams apgūt, lai darbotos digitālā vidē, kāda digitāli pedagoģiskā kompetence ir nepieciešama, lai palīdzētu pieaugušajiem apgūt digitālas prasmes un izmantotu digitālos rīkus, kā novērtēt apgūtās prasmes un atbalstīt izglītojamos šo prasmju apguvē. Rokasgrāmata šobrīd ir pieejama angļu valodā (rokasgrāmata_angliski), bet tā tiek tulkota visu projekta partnervalstu valodās – latviešu, spāņu, grieķu, franču, un būs brīvi pieejama visiem interesentiem.
Ir izstrādāti arī dažādi resursi, ko var izmantot pedagogi, kuri strādā ar pieaugušajiem. Šobrīd tie ir pieejami angļu valodā, bet tiek tulkoti arī citās projekta dalībvalstu valodās (materiāli).

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Izaicinājums "Neapēd zemeslodi"

Šodien studijā runāsim ar cilvēkiem, kuriem jaunā gada apņemšanās ir padarīt pasauli labāku, mazinot savu ietekmi uz klimatu. Plašāk par izaicinājumu "Neapēd zemeslodi" klāsta biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere. Kā arī studijā viesojas Laura Nulle, kura stāsta par savu pieredzi šogad pirmo reizi pieņemot izaicinājumu.
Raidījumu vada Anna Emīlija Onzule, Līna Oliņa, Elīna Krēmere.

Lasīt vairāk

17:00

Info-Dēmija

Kiberdrošība

Šodienas epizodē kopā ar informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas cert.lv vadītāju Baibu Kaškinu runājāmies par jautājumiem, kas īpaši aktuāli kļuvuši Covid-19 laikā, kad viss darbs un ikdiena tiek pavadīta digitālajā vidē. “Cert.lv” uzdevums ir veicināt sabiedrības izpratni par kiberdrošību un iespējamiem riskiem internetā.

Līdz šim raidījumā dezinformācijas izplatību esam pārrunājuši vairāk vai mazāk kā sociālu problēmu vai globālo tehnoloģiju kompāniju veicinātu risku, tomēr dezinformācija var tikt skatīta arī kā kiberdrošības risks.
Kā efektīvi pasargāt savus kontus? Skaidrs, ka nepieciešamas dažādas un sarežģītas paroles sociālo tīklu kontiem, bet vai ir vēl kāds cits variants? Kādi ir biežāk sastopamie kiberuzbrukumu veidi? Kas ir sociālās inženierijas paņēmieni un kā Covid-19 ieteikmējis statistiku par kiberuzbrukumiem?

Podkāsts INFO-DĒMIJA - ekspertu un studentu pieredze dezinformācijas laikmetā un vērtīgi padomi medijpratības apgūšanai. Pirmdienās plkst. 17:00 radio NABA un mūzikas straumēšanas vietnēs.

Raidījumu vada Elza Elksnīte, Laura Laķe, Elīna Krēmere.

Lasīt vairāk

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

Silta un mierinoša mūzika no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem

Irānas ebreju dziedātāja Liraza, nomadu trio Bara, ēģiptiešu ūda spēlētājs Nasers Kilada, Rietumsahāras projekts Nuri un Zimbabves mūziķe Stella Čiveše.

Programmā:

1. Zan Bezan – Liraz
2. Injah – Liraz
3. Joon Joon – Liraz
4. Fila – Bara
5. Bara – Bara
6. Kuma Baba – Bara
7. Salam Aalai – Nasser Kilada
8. You Wara Youm – Nasser Kilada
9. Roya – Nasser Kilada
10. A7mer – Nuri
11. Abyedh – Nuri
12. Yiri – Nuri
13. Chachimurenga – Stella Chiweshe
14. Nehondo – Stella Chiweshe

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

22:00

Mēnesspiens

Janvāra skaņu celiņš II

Sapņainas un nesteidzīgas kompozīcijas, otrajā janvāra skaņu celiņā. Klausīsimies mūziku no Charlotte Gainsbourg, Ashra, Bremer/McCoy un citiem. Mēnessdziesmā Richard Hawley dziedās par cilvēku uz mēness. Uz saklausīšanos!

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika