• Otrdiena, 2021. gada 13. aprīlis
  • Vārda diena: Egils, Egīls, Nauris
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

6.marts - Ganas Neatkarības diena

Raidījumā dzirdēsim dziesmu "Gana, brāļi, gana!" - gan oriģinālu, gan trīs dažādās Gobziņa frīstaila versijās.

Skanēs arī Ganas regeji un jautri komentāri.

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootehnikums

Zoodārzs un zooloģiskā "dārzniecība". Sarunas ar Gunu Vītolu un Vilni Skuju

Šoreiz par zoodārziem un to dzīvniekiem: kāpēc viņi tur ir, kā viņiem klājas?

Dzirdēsiet Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza Dzīvnieku kolekcijas vadītāju Gunu Vītolu un vienu no Latvijas pieredzējušākajiem dabas pētniekiem, zoologu Vilni Skuju - šajā raidījumā skan turpinājums sarunām ar viņiem, kas izskanēja iepriekšējā raidījumā par Francijā no zoodārza izbēgušajiem Latvijas vilkiem.

Mūsdienās vairs nav daudz cilvēku, kas uzskata, ka zooloģiskajos dārzos par katru cenu ir jābūt visdažādākajiem dzīvniekiem - "galvenais, lai mums prieks!". Jau kādu laiku par zoodārzu pastāvēšanas galvenajiem iemesliem priekšplānā tiek likti centieni aizsargāt apdraudētas sugas un izglītot sabiedrību par dzīvniekiem. Jautājumi par to, cik veiksmīgi tas notiek, gan paliek atvērti.

Vai zoodārzs tiešām ir labākais risinājums? Cik liela daļa no apskatei izliktajiem dzīvniekiem ir Sarkanajā grāmatā? Kuri ir Rīgas zoodārza "veiksmes stāsti" ar savvaļā izlaistajiem dzīvniekiem? Kāpēc zoodārzs ir tāds kā hibrīds starp atrakciju parku un zinātnisku iestādi? Uzzināsiet arī par nesen Latvijā konfiscētajiem lielajiem kaķiem - leopardu un pumu, kas nodoti aprūpei zooloģiskajā dārzā.

Spēlētās dziesmas:

Sevdaliza - Human (2017)
Manic Street Preachers - Small Black Flowers That Grow In The Sky (1996)
Latin Quarter - Dominion (1989)
Lou Reed - Perfect Day (Live at the Univesal City, 2000)

Raidījumu vada Sandris Ādminis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Eināra Pelša vēlmju piepildījuma raidījums

Preiļu konceptuālista Eināra Pelša krājums-šūšanas piederumu kastīte-ķieģelis "Digi - Dīgi" ir 840 lappuses garš ceļojums pa konceptuālās dzejas labirintiem. Raidījumā paša Pelša nebūs, taču dialektika vēsta, ka prombūtne ir sava veida klātbūtne. Kopā ar izdevēju Valteru Dakšu, kā arī dzejnieku Aleksandru Baronu mēģināsim iezīmēt šīs grandiozās prombūtnes aprises un kalpot Dzejnieka vēlmēm.

Raidījumu vada Lauris Veips un Signe Viška.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākie albumi no Lielbritānijas

Raidījumā apskatīsim astoņas grupas no Lielbritānijas un vienu no Īrijas. Divas būs otro reizi.

Braitonas "dreampop" duets "Dreams of Empire" gadu pēc debijas LP "Nothing's Ever Finished" (2019) izdevis labu otro LP "Encapsulation" (2020).

Edinburgas "dark/neoclasical" māksliniece "Maud the Moth" (Madridē dzimusī Amaya López-Carromero) piecus gadus pēc otrā LP "The Inner Wastelands" (2015) izdevusi trešo LP "Orphnē" (2020). Izcils žanra produkts. 2013.gadā apskatījām viņas debijas LP "Home Futile Home" (2012).

Kā parasti vairākas jaunās "dreampop" grupas izdevušas debijas EP: Mančesteras duets "Atmos Bloom" ar EP "Atmos Bloom" (2020) , Liverpūles kvartets "Become the Sky" ar EP "Aurora" (2019), būs arī singls velsiešu valodā "Teimlo Fel Chwyldro" (2020), Līdsas jaunā solomāksliniece "Bored at My Grandmas Home" (Amber Strawbridge) ar EP "Sometimes I Forget You`re Human Too" (2021), Braitonas kvintets "Peachblood" ar EP "Longing Sky" (2020).

Vēl no Kārdifas (Velsa) ar otro EP "Fine" (2020) būs "indiepop" kvintets "Rosehip Teahouse" un no Līdsas ar ceturto EP "Dear Natalie" (2019) "indie" kvartets "Crake".

No Īrijas būs Dublinas "emo" kvintets "The Winter Passing" ar otro LP "New Ways of Living" (2020).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika