Piektdiena, 2023. gada 8. decembris

Vārda diena: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Ziņu topā: vienots lādētājs, vairāk elektroauto uzlādes stacijas un cilvēkveidīgs robots
Sociālās inženierijas urķēšana
"Samsung Galaxy Buds 2 Pro" austiņu apskats #DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis pamatēdienā šonedēļ šādi pieci tehnoloģiju ziņu stāsti!

  • Vienots mobilo ierīču lādētājs Eiropā no 2024. gada.
  • Elektroauto uzlādes staciju skaits pārskatāmā nākotnē Latvijā būtiski augs.
  • "Huawei" Latvijā prezentē jaunus viedtālruņus un asinsspiediena mērošu viedpulksteni.
  • "Tesla" prezentē tās cilvēkveidīgā robota prototipu.
  • Bellas Hadidas uzpūšamā kleita.

Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi LSM portālā.

 

 

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Komēdija. 1.daļa

“Komēdija nereti tiek saistīta ar intelektuālo prasību samazinājumu, lai gan nav sarežģītāka žanra par komēdiju,” rakstīja vācu kinokritiķis Francs Stadlers, piebilstot, ka laba komēdija apbur skatītāju ar izstrādātam detaļām un insicējuma rafinētību, scenārija autoru fantāziju un inteliģenci, aktieru interpertācijas spējam.

Kas ir komēdija tika jautāts raidieraksta viesiem - režisoram Aikam Karapetjanam, aktierim Andrim Keišam, režisoram Gatim Šmitam, kino producentam un režisoram Andrejam Ēķim.

Diskusijas moderatore -  kinopētniece Daniela Zacmane.

Projektu “Kino Eizenšteins” veido filmu studija Mistrus Media sadarbībā ar Radio Naba.

“Kino Eizenšteins” nosaukums veidots atsaucoties uz slaveno Rīgā dzimušo kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu, kurš bija ne tikai izcils kinorežisors, bet arī viens no izcilākajiem 20. gadsimta kino teorētiķiem.

Kino izglītība profesionālajā vidē mūsdienās prasa nodrošināt jaunus formātus, kas ietvertu neformālās izglītības aspektus. „Kino Eizenšteins“ ir izglītības aktivitātēs bāzēta iniciatīva ar mērķi radīt antoloģiju par kino profesionāļu darbības vēsturi un kino režijas un kritikas nozares attīstību Latvijā. „Kino Eizenšteins“ ir kā alternatīva kino mācīšanās un izzināšanas vide, bet reizē arī laikmeta liecība un dokuments.

Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda konkursa “KultūrElpa” un Kultūras ministrijas atbalstu.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Intervijas: Real Lies, Mykki Blanco. Ieskats The Cure un The Twilight Sad koncertā

Raidījuma pirmajā pusē mēs zvanīsim uz Londonu, lai parunātu ar Kevinu no elektroniskās mūzikas dueta Real Lies, kuru jaunākais singls “Ultraviolet” vēl tikai pirms septiņām dienām tika atzīts par “Mūzikas Sirds” “Nedēļas Singlu”, kā arī ir atrodams Radio Naba Top 25 jaunumu sarakstā. Grupa spoži debitēja 2015.gadā ar savu debijas albumu “Real Life”, kurš izpelnījās uzslavas no daudziem britu medijiem, ieskaitot NME un Clash. Tajā gadā grupa devās kopīgā koncertturnejā ar Foals, uzstājās Glastonbury festivālā un citur. Tikai septiņus gadus vēlāk Real Lies ir atgriezušies ar otro studijas ierakstu “Lad Ash”, kura 90’to gadu house mūziku caurvij d’n’b un 2-step līdzīgi ritmi kopā ar brīžiem pat izteiktu vēlas nakts chill-out ambient noskaņu.

Savukārt raidījuma otrajā pusē runāsim ar Kalifornijas mūziķiem Mykki Blanco, kuri jau šovakar (7.oktobrī) uzstāsies Rīgā, Mākslas centrā “NOASS”. Tiesa, šoreiz ne kā solo izpildītāji, bet duetā ar Sam Avecedo. Tas ir viņu kopīgs projekts ar nosaukumu EXPAT, kas neizdod ne albumus, ne singlus, bet piedāvā “dramatisku un teatrālu dzīvo performanci". EXPAT darbojas vien nepilnu gadu, bet jau šobrīd uzstājās ar izpārdotiem koncertiem Eiropā. Parunāsim par EXPAT, kā arī jau pēc nedēļas gaidāmo Mykki Blanco trešo studijas albumu “Stay Close To Music”.

Pašā raidījuma sākumā vēl atskatīsimies uz vakar piedzīvoto The Cure un The Twilight koncertā, pārskriesim cauri mūzikas ziņām. Raidījuma izskaņā arī nedaudz ielūkosimies labākajos nedēļas albumos.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Mildas estētika

Attiecībā uz mākslas darbiem gandrīz katram ir savs nelokāms viedoklis. Ik pēc kāda laika arī publiskajā telpā tiek izvērtēti atsevišķi darbi, kas ir piesaistījuši plašākas publikas viedokli. Bieži vien šie jautājumi balstās dziļi subjektīvā izpratnē par skaisto un piedienīgo. Labāka vērtējuma sniegšanai ir nepieciešams zināt ne tikai mākslas vēsturi, bet arī estētiku. Gatavojoties nākotnes iespējamajām diskusijām par mākslu, Fono-grāfs pievēršas Latvijas estētikas vēsturei, kur nozīmīgu lomu ir spēlējusi Milda Palēviča (1889-1972).

Viņas dzīve varētu būt viena no notikumiem bagātākajām Latvijas filozofijas vēsturē. Viņas dzīvesgājums noveda viņu cietumā. Parīzē filozofijas studijas Sorbonā, rūpējoties par saviem diviem bērniem. Nelaimīgs mīlas sakars ar ģimnāzijas skolotāju. Ceļš no Francijas uz Latviju, kas veda apkārt pasaulei - no Francijas uz Norvēģiju, Zviedriju, Krieviju, Mandžūriju, Japānu, Šrilanku. Latvijā Palēviču varētu uzskatīt par estētikas kā nopietnas akadēmiskas disciplīnas ieviesēju, kā arī feminisma flagmani. Taču daudzos gadījumos viņas atmiņas stāstījumos parādās nelielas, bet būtiskas atšķirības. Vai tas ir atmiņas dēļ vai arī nesakritībās slēpjas kāds dziļāks motīvs? Varbūt risinājums ir skatāms estētikā kā jēdzienus un idejas viņa attiecināja ne tikai uz mākslas darbiem, bet arī pati uz savu dzīvi un notikumu vērtējumiem. Šī snedēļas raidījumā šiem un citiem jautājumiem pievērsīsies raidījums Fono-grāfs.

Raidījumā tradicionāli izskanēs radiomonadoloģija un šoreiz - 76. paragrāfs.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Subharmonija

Jaunumu apskats. Transmute, Omni Music, AKO Beats u.c.

Šonedēļ raidījums pārceļas uz Radio Naba studiju. Klausīsimies pēdējo mēnešu svaigākos jungle un drumfunk ierakstus no leibliem Transmute, Omni Music, AKO Beats un citiem. Būs arī ekskluzīvs, vēl neizdots materiāls no Lielbritānijā mītošiem Latvijas producentiem.

Lasīt vairāk

22:00

Histērija

Computer Integrated Audio

Computer Integrated Audio jab C.I.A. Records tika dibināta tālajā 1996. gadā, kad projekta vīriem no Total Science (Q-Project & Spinback) radās nepieciešamība pēc neatkarības, kur izdot savus muzikālos ekperimentus, kā arī piepalīdzēt jauniem talantiem tajā laikā salīdzinoši jaunajā mūzikas novirzienā drum & bass. Tā šī izdevniecība ir izdzīvojusi līdz mūsdienām kļūstot par "derīgo izrakteni" un ar nelielu nobīdi pandēmijas dēļ ir iznākusi C.I.A. Records jubilejas izlase "25 Years of CIA", kuru mēs arī noklausīsimes.

Atzīmējot šādas gadadienas, mēs turpinām iepazīstināt klausītajus un iepazīt paši dažādas nozīmīgas un vienkārši interesantas plašās smagās elektroniskās mūzikas pasaules izdevniecības.

Programmā:

01. Total Science - Gravy Girls (Calibre Remix)
02. Myth - Armadillo
03. Break - Something Like That
04. Minor Forms - Rave U
05. The Sauce - BST Vibes
06. FD - Sweaty Porpoise
07. Digital - Raggamuffin Bizness
08. Quadrant, Iris & Dummy - Super Six
09. Zero T - Cut Dem
10. Nymfo - Sick With It
11. Total Science - Run It

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika