Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Vārda diena: Meldra, Meldris, Melisa

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Zirgam draudzīgs cilvēks

Ķekavas pusē ir vieta, kur atrodas zirgam draudzīgs stallis un notiek zirgam draudzīgas mācības. Par to visu raidījumā stāstīs zirgu uzvedības speciāliste Laura Sileniece.

Kāda jēga no zirga, ja ar viņu nejāj? Vai tad zirgs nav tam domāts un vai tad nevajag viņiem nodarbināt muguras muskuļus? Kā citādāk zirgs, tā teikt, "atpelnīs savu eksistenci"? Kāpēc šiem zirgiem neliek pakavus? Dzirdēsiet arī par sportam izmantoto zirgu "tjūningu", par zirgu savstarpējo romantiku un par zirgu (un arī kazu) atbalstītu terapiju, kurā zirgi netiek spiesti piedalīties, ja viņi to nevēlas.

Laura Sileniece pēc nodarbošanās ir dizainere, kas meklē veidus, kā dzīvniekam un cilvēkam mācīties ar prieku, bez mocībām, piespiešanas, bailēm un stresa. Viņa apguvusi zirgu uzvedības konsultanta iemaņas pie šīs tēmas ekspertes Justine Harrison un pie Kathy Sierra mācās par to, kā zirga ķermenis atgūst (vai iegūst) savu dabisko kustību diapazonu un par veidiem, kā iedvesmot zirgu eksperimentēt ar kustību un spēles prieku.

Mūzika:

Iļģi - No jūriņas izpeldēja (1996)
Cat Power - Silver Stallion (2008)
LU jauktais koris "Juventus" - Mans zirgs (2014)
Patrick Carney, Ralph Carney - Bojack's Theme (2017)

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Vajadzīgais ērkšķis

Ciemos dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups.

Par bērnību, iedvesmu dzejā, padomiem jaunajiem rakstniekiem un tekstu specifiku viņu iztaujāja Māra.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Rietumeiropas

Raidījumā ar deviņām grupām apskatīsim jaunumus no Rietumeiropas, piecas pirmoreiz. Vairāku jaunu "indiepop" grupu - "Cloud Cafe, "Soft Loft", "Mayorga", "Dreamwheel" debijas EP, otrais EP no "dreamgaze" kvarteta "Sloe Noon", `smagās mūzikas` grupas "Predatory Void" (BE) un "Radiant." (FR), trešais LP no Tulūzas "postpunk" grupas "Princess Thailand".

Otro reizi agrāk Braitonā, tagad Berlīnē bāzētais Anna Olivia Böke vadītais "dreampop/dreamgaze" kvartets "Sloe Noon" ar otro EP "Liminality" (2022). Anna pēc studijām UK atgriezusies dzimtajā Berlīnē un izveidojusi jaunu sastāvu ar lieliem mērķiem 2024.g.

2021.g. veidotais internacionālais Austrijā bāzētais "dreamgaze" studijas duets (Julia Gaeta (ex.Madrigal , ex-Albez Duz , ex-Restless Ghosts) un Evan Linger ( Skeletonwitch, Cultist )) ar atbilstošu nosaukumu - "Dreamwheel" izdevis debijas EP "Redeemer" (2023). Labs vidusmēra žanra EP.

No Nīderlandes pirmoreiz jauns Amsterdamas "indiepop" kvartets "Cloud Cafe" ar debijas EP "Cloud Cafe" (2023) un otro reizi pieredzējušo mūziķu kvinteta "Habitants" pirmais singls "Highways" no otrā LP "Alma", kurš iznāks 2024.g.1.martā. Grupas debijas LP bija augstu novērtēts - 2018.g.LP TOP 12.

No Šveices pirmoreiz vokālistes/ģitāristes Jorinas Stamm vadītais "indiepop" kvintets "Soft Loft" ar debijas EP "In Case You Still Get Lonely" (2023) . Pirmspandēmijas laikā viņa vadīja "indiepop" grupu "Ellas".

Tāpat pirmoreiz vēl viens jauns "indiepop" kvartets "Mayorga" no Gentas (BE) ar 27.oktobrī izdoto debijas EP "It Is Until It Isn`t".

Noslēguma daļā `smagāka` mūzika - "darkpostmetal/deathmetal žanra "debijas LP "Seven Keys of the Discomfort of Being" (2023) no Gentas (BE) "Predatory Void". Gana smags un kvalitatīvs žanra produkts no grupas kura mēģina ieiet lielajā metāla mūzikas apritē. Novembrī/decembrī grupai notiek gara Rietumeiropas tūre (citi beļģu žanra konkurenti "Wolvennest" un "Takh" arī izdevuši jaunus albumus).

No Francijas pirmoreiz jauns Parīzes "dark/postrock/postpunk" trio "Radiant." ar diviem izdotiem EP angļu valodā. Debijas EP "Radiant." (2019) un otrais EP "ORA" (2022) atstāj labu iespaidu no lokālās mazzināmās grupas, kas atgādina pēc mūzikas un vokāla (Simona Maurone) populāro beļģu "Brutus".

Vēl no Francijas trešo reizi Tulūzas klasiskā "postpunk" kvintets "Princess Thailand" ar karsto, trešo LP "Golden Frames", kas izdots 24.novembrī ar desmit dziesmām. 2020.g. raidījuma LP Topā 22.vietā bija grupas otrais LP "And We Shine" (2020). 2024.aprīlī grupai paredzēta Vācijas tūre.

Programmā:

"Sloe Noon" - "Phthonus"
"Dreamwheel" - "Wild Days"
"Cloud Cafe" - "Some Times" (live)
"Habitants" - "Highways"
"Soft Loft" - "Is It Me" (live)
"Mayorga" - "Weekend Lover"
"Predatory Void"- "Shedding Weathered Skin"
"Princess Thailand" - "Ghost Car"
"Princess Thailand" - "Machina"
"Radiant."- "Rims"
"Radiant." - "Cut/Open"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika