Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Ziņu tops: Seno ģimenes foto atjaunošana un mākslīgā intelekta darbināti videospēļu tēli
Kas ir Latvijas Kiberzemessardze?
Audi A5 2023 automašīnas apskats Digitālajās brokastīs

Jūnijam sākoties pie Tevis atkal nāk Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu tops!

1. Latvijas Radio lietotne tagad pieejama lietošanai arī automašīnās;

2. "Reimagine" lietotne atjauno senos fotoattēlus;

3. "Tesla Model Y" ir vispārdotākais automobilis;

4. Ekrāna dalīšanās un lietotājvārdi - vai tās būs jaunās iespējas "WhatsApp"?

5. Vai nākotnē ar datorspēļu tēliem sarunāsimies dabiski?

6. Sarunu festivālā "Lampa" diskutēs par tehnoloģijām.


Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Horizontalogs

Mārtiņš Baumanis. Dienvidkoreja - visu vai neko

Raidījuma "Horizontalogs" ceturtajā epizodē saruna ar LIAA Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Dienvidkorejā vadītāju Mārtiņu Baumani.

Pagājušā gada rudenī pasauli pāršalca ziņa par to, ka Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā drūzmā Halovīna svinībās dzīvību zaudējuši vairāk nekā simt cilvēki. Kur toreiz atradās Mārtiņš un kāda bija viņa pieredze? Kāda bija sabiedrības reakcija un kādi soļi sekoja pēc traģiskā notikuma? Ar šī notikuma atskatu iesākas jaunākā “Horizontaloga” epizode, kuras laikā klausītājiem būs iespēja ielūkoties ne tikai tālās Āzijas valsts politikā, bet arī ikdienā, kultūras specifikā un uzzināt, kāpēc dienvidkorejieši tik daudz strādā un kāda tam ir ietekme uz sabiedrības veselību.

Mārtiņš Dienvidkorejā jau trīs gadus palīdz Latvijas uzņēmējiem satikties ar vietējiem, lai veicinātu ekonomisko sadarbību starp abām valstīm. Vienlaikus viņš ir zinošs par Dienvidkorejas kultūru, dabu un vēsturi, par ko var pārliecināties raidījuma jautājumu sadaļā. Arī klausītājiem erudīcijas pārbaudījumā ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Dienvidkoreju.

Radījuma noslēgumā tiek skatītas aktualitātes pasaulē un Latvijā – par Dziesmusvētkiem, apsēstību ar darbu un sadarbības veicināšanu starp Latviju un Dienvidkoreju.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. LU izveidota Dziesmu un Deju svētkiem veltītā fotoizstāde

Par godu Vispārējiem latviešu XXVII Dziesmu un XVII Deju svētkiem un Dziesmu svētku 150. gadskārtai Latvijas Universitātes Kultūras centrs ir izveidojis īpašu fotoizstādi “Vienoti Latvijas Universitātē un Dziesmu un Deju svētkos”, kas dos iespēju tuvāk iepazīties ar amatiermākslas radošā gara uzturētājiem un turpinātājiem. Izstāde būs apskatāma no 8. jūnija līdz 9. jūlijam Raiņa bulvārī 19.

Citas ziņas.

Izglītība, zinātne, vide:

- Atrastas senākās “Homo Sapiens” pēdas
- Šveices uzņēmums saules paneļus izvietos starp dzelzceļa sliedēm
- Kritiski apdraudētā ūpja ligzdvietās novēroti pirmie jaunie putni

Kultūra:
- Notiks migrācijai, kultūru daudzveidībai un cilvēktiesībām veltīts festivāls
- Performances festivāls "Starptelpa"
- Izsludina pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā
- Norisināsies starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot
 

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Maija labākie singli un albumi

Šīs nedēļas pirmajā pusē ar jaunu, asprātīgu un gaidāmajai vasarai atbilstošu singlu klajā nāca Kalifornijas reperis Baby Keem un viņa daudz slavenākais brālēns, tāpat karjeras garāko singlu izdeva Foo Fighters, kuru jaunākais albums "But Here We Are" veikalos nokļūst tieši šodien. Vērts atzīmēt arī mazpazīstamāku mākslinieku - Bruklinas projekta Claud, Ontario mūziķes Frankie Flowers u.c. - jaunākos skaņdarbus.

Jauno albumu sarakstā tikmēr britu elektroniskās mūzikas veterāna Clark plate "Sus Dog", kas veidota kopā ar pašu Tomu Jorku no Radiohead, par savu debijas albumu Mercury Music Prize ieguvušās Londonas mūziķes Arlo Parks "otrais grūtais" ieraksts "My Soft Machine", melanholiskais klaviermūzikas albums "Romantic Piano" no Čikāgas mākslinieces Gia Margaret, kā arī joprojām formā esošo pop veterānu Sparks jaunākā plate "The Girl Is Crying In Her Latte". Un tomēr! Par MS šīs nedēļas albumu #1 izvēlēts ASV eksperimentālās mūzikas dueta Water From Your Eyes ceturtais studijas ieraksts "Everyone's Crushed". Janvārī grupa nāca klajā ar paziņojumu, ka ir noslēgusi līgumu ar Matador Records, un šis ir pirmais albums, kuru Water From Your Eyes izdevusi šī slavenā izdevniecība, līdz ar to tas izpelnījies daudz lielāku uzmanību no mūzikas kritiķu puses, un viņi ir sajūsmā.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Visbeidzot

Diskutējot par raidījuma Fono-grāfs nosaukumu, viens variants bija Radiomonadoloģija. Nosaukumu radošais kolektīvs noraidīja, jo šķita pārāk sarežģīts. Kā kompromisu raidījuma veidotāji ieviesa Leibnica monadoloģijas lasījumus. Tobrīd likās, ka tad, kad radioēterā tiks izlasīts viss Leibnica darbs, varēs runāt par paša raidījuma galu.

Jauno laiku filozofa Gotfrīda Vilhelma Leibnica (1646–1716) “Monadoloģija” ir viens no kanoniskajiem Rietumu filozofiskās domas tekstiem, kura recepcijai ir dziļas saknes arī Latvijas intelektuālās vēstures tīklojumos. Pirmo reizi darbu franciski publicēja Valmierā dzimušais hēgelietis Johans Eduards Erdmans (1805–1892), kurš nostiprina tradīciju Leibnica manuskriptam dot virsrakstu “Monadoloģija”. Erdmans pats kļuva par ievērojamu Leibnica interpretatoru 19. gadsimtā. Krieviski darbu tulkoja Rīgā dzimušais filozofs Jevgeņijs Bobrovs (1867–1933). Leibnica metafizikas analīzei pievērsās arī pirmais latviešu filozofs Jēkabs Osis (1860-1920). Raidījuma “Fono-grāfs” veidotāji ir turpinājuši tradīciju aktualizēt darbu “Monadoloģija”. Pirms pieciem gadiem ēterā izskanēja  “Radio-Monadoloģijas” pirmā daļa, bet pagājušajā raidījumā pēdējā – 90. daļa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Subharmonija

Jaunumu apskats un konkursa izloze

Atklājam vasaru ar jaunumu apskatu. Raidījumā dzirdēsim pēdējo mēnešu jaunumus no Future Retro, Odysee Records, Deep Jungle un citām ierakstu studijām. Raidījuma gaitā tiks noskaidrota 19. maija konkursa pareizā atbilde un izlozēts konkursa balvas, Dub One singla Cool`n`Deadly part 2 laimīgais ieguvējs.

https://www.mixcloud.com/subharmonija
https://www.facebook.com/subharmonija
https://www.youtube.com/@subharmonija
https://www.instagram.com/subharmonija

Klausies arī Subharmonijas Spotify plejlisti

Lasīt vairāk

22:00

Histērija

Ruffneck

Ieklausīsimies vēl viena techno hardcore veterāna daiļradē un, kā izrādās, arī drum & bass šim vīram nav bijis svešs.

Lai arī savas DJ gaitas sācis jau 1985. gadā, šogad 30 gadus hardcore mūzikā svin Patriks van Kerkhovens (Patrick van Kerckhoven), jeb plašāk pazīstams kā DJ Ruffneck. Šī vīra projektu saraksts ir garš un to šķetināsim gandrīz visu raidījumam atvēlēto laiku. Pazīstamākie ir Knightvision, Wedlock, Juggernaut, D'Spyre u.c.

Vēl šo vīru dēvē par artcore krusttēvu un vienu no hardcore- gabber mūzikas skanējuma pamatlicējiem.
Jau kopš 90.gadu sākuma ir piedalījies neskaitāmos projektos un ir atbildīgs par vairāku hardcore techno vēsturē nozīmīgu mūzikas izdevniecību izveidi. Kā nozīmīgākie ir kopprojekts ar Džejantu Edū (Jayant Edoo), leģendārās mūzikas izdevniecības 80 Aum Records izveide (tad techno mūziku vēl nesauca par techno) un Ruffneck records izveide.

Raidījumā dzirdēsim DJ Ruffneck dažādo projektu un alter ego retrospekciju.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika