Piektdiena, 2024. gada 21. jūnijs

Vārda diena: Monvīds, Egita, Emīls

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

17:00

Dziesmusvētku tīklos

Dziesmu svētki un Rīgas maratons: tautas svētki un sports. Viesos I.Holsta un A.Nords
Latvieši ir ne tikai dziedātāju, bet arī skrējēju tauta. Saruna ar A. Nordu un I. Holstu

Dziesmu un Deju svētku nedēļā nav tikai koru un deju ansambļu koncerti. Programma un repertuārs ir ļoti plašs – no kokļu ansambļiem, pūtēju orķestriem līdz teātriem, izstādēm, folkloras kopām un kapelām. Svētku piedāvājumā var atrast gandrīz katrai gaumei atbilstošu pasākumu. Dziesmu svētku nedēļa daudziem iekšēji rezonē ar maratoncienīgām sajutām – jāapmeklē daudz pasākumu, dalībniekiem garas mēģinājumu stundas, apkārt dažādi amatnieku tirdziņi, noslēgumu koncerti arī nav tie īsākie. Izturība nepieciešama ikvienam svētku norisē iesaistītajam. Tajā pat laikā jau 17 gadus norisinās īstais Rīgas maratons, kam dalībnieki gatavojas tieši tāpat kā svētkiem, un kādai daļai latviešu maratonskriešana ir tikpat svēts notikums kā citai – Dziesmu un Deju svētki.

Savās pārdomās un novērojumos kopā ar “Dziesmusvētku tīklos” raidījuma vadītāju Jāni Daugavieti dalīsies uzņēmējs, “Rimi Rīgas maratons” direktors Aigars Nords un Latvijas Universitātes folkloras deju kopas “Dandari” vadītāja Inga Holsta.

Zinot, ka Rīgas maratons var sapulcināt teju tādu pašu skaitu dalībnieku kā Dziesmu svētki, Aigars Nords tomēr priekšplānā izvirza Dziesmu un Deju svētkus:

“Ja ņem vērā tādu pasākumu, kas vieno visu tautu un notiek reizi piecos gados, tad Dziesmu svētki noteikti ir tāds pamatīgākais, redzamākais un nozīmīgākais pasākums. Jo šie svētki ir ļoti īpaši ne tikai ar dalībniekiem, bet arī ar skatītājiem un visu procesu, kā svētki tiek īstenoti.”

Inga Holsta, lai gan nav piedalījusies īstajā maratonā, tam līdzīgas sajūtas piedzīvo gan aktīvajā “Dandaru” ikdienā, kur kolektīvs darbojas gandrīz katru nedēļu vairākos pasākumos, gan spēlējot un gatavojoties gaidāmajam Dziesmu svētku kapelu maratonam [Esplanādē, Vērmanes dārzā], kas ilgs veselu dienu.

Kādas vēl līdzības ir ieraugāmas maratonā un Dziesmu svētkos, vai mandolīna ir Dziesmu svētku instruments, kāds Aigaram Nordam ir sakars ar “Zemenēm”, cik daudz var īstenot ar aizrautību vien, kas ir labākie maratonskrējēji – ceturtajā raidījuma sarunā.

Mūzika:

Dandari - Ģežablis (2021)
Madonas veco ļaužu deju kolektīvs - Gatves deja (1962)

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

KŪL

Sarunāties ir māksla - Sarunu festivāls "LAMPA" tuvojas

Jau šajā nedēļas nogalē divu dienu garumā – 9. un 10. jūnijā – norisināsies ikgadējais sarunu festivāls “LAMPA”, kur apmeklētājiem piedāvās 319 diskusijas, sarunas, muzikālus priekšnesumus, izspēles un citas aktivitātes par visdažādākajām tēmām, tostarp arī šķietami neērtām un pat pretrunīgām! Bet šoreiz Radio NABA ēterā būs dzirdama saruna ar festivāla programmas direktori Egitu Prāmu un filozofu, publicistu, LU docentu un sarunu fesitvāla vienu no dibinātājiem Arti Sveci.

Šogad festivālā būs iespējams ne tikai trenēties sarunāšanās mākslā, bet arī izvingrināt prātu interaktīvajās spēlēs, ierakstīt podkāstus, iekāpt skolēna “kurpēs”, iejusties tiesneša lomā, aiziet uz randiņu ar Saeimas deputātu un pat teikt savu prezidenta inaugurācijas runu! Arī bērniem būs, ko darīt, –  dažādās aktivitātēs varēs izkustināt gan prātus, gan kājas.

Nemainīgi no citiem gadiem, arī Latvijas Universitāte un Radio NABA uz studijas skatuves piedāvā diskusijas par zinātni, mūziku un tehnoloģiju karstākajiem jaunumiem. Festivāla dienas no Cēsīm raidīs Alma Mater FM jeb Radio Naba īpašajā – festivāla formātā. Alma Mater FM būs skatāmas (uz vietas) un klausāmas (Radio NABA ēterā) Zinātnes kafejnīcas cikla diskusijas ar plašu dalībnieku loku, kā arī videotiešraidēs portālā lsm.lv un LU Facebook un Radio NABA Youtube kontos.

 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Absolūtais minors

Koncertieraksti. m.a.t.a.d.a.t.a, Thinner, Irklis, Trauksme, Index Case Active u.c.

Šodienas raidījumā būs dzirdami koncertieraksti no m.a.t.a.d.a.t.a, Thinner, Irklis, Trauksme, Index Case Active, Alvis Grigaļūns, Bob Data, Mahi F. Bukimi un Diana Lelis, kā arī Hele.
 

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika