Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Vārda diena: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Zootēka 154: Savvaļas zirgi, taurgovis un dabas atjaunošana Ķemeru pļavās: biologs A.Liepa

Šajā raidījumā - savvaļas zirgi, taurgovis un dabas atjaunošana Ķemeru pļavās, kā arī par iemesliem, tostarp divkājainiem, kuras dēļ viņiem draud iznīcināšana.

Eiropas parku dienā Ķemeru nacionālā parka Dunduru pļavās bija iespēja doties safari braucienā, lai apciemotu lielos zālēdājus, kam tur ir mājas.

Savvaļas ragaiņu bars jeb taurgovis ar milzu buļļiem, kas mauro un kārpa zemi, ar teliņiem, kas skraida pa pļavu kā jau bērni, govīm, kas turpat ganās - un mežonīgie zirgiem, kas arī dzīvo kuplā barā. Jauni bracmaņi, krēpēm plīvojot, ar asiem zobiem un spērieniem spēkojas par harēmu, ķēves pieskata kumeļus, kāds vārtās smilšu vannā, kāds dubļu vannā, bet vēl citi brien upītē uzgrauzt kaut ko garšīgu. Brīvi un laikam jau tiešām laimīgi. Dzirdēsiet arī par vietējiem vilkiem, kas dzīvo turpat mežā, met acis uz šiem kustoņiem un apgrauž kritušos.

Dabas atjaunošanas projekts Dunduru pļavās sācies jau pirms 20 gadiem un kopš tā laika ir daudz paveikts, taču šobrīd projekta nākotne birokrātijas un atsevišķu nelabvēļu dēļ ir apdraudēta. Par to visu raidījumā stāsta Andis Liepa - biologs, Ķemeru nacionālā parka fonda vadītājs un lielo dzīvnieku pieskatītājs.

Mūzika:

Roberts Gobziņš - Vilkam govs nokoda kāju (1996)
Keeley Forsyth - Horse (2024)
Biruta Ozoliņa - Zvidzi, zvidzi sermais zirdzen (2001)
Kelly Lee Owens - Re-Wild (2022)
Johan Anders Bær / Dronefolk - Ritni (Frost) (2016)

Foto: Laura Sileniece

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

Intervija ar "Mentem" un pirmie vasaras jaunumi

Tiem, kuri tur acis un ausis vaļā, grupa "Mentem" nebūs nekas nedzirdēts, bet tomēr vēl ieliekams "jauno grupu" kategorijā. Vārnu Laikā valmierieši jau tika pieminēti vairākus raidījumus atpakaļ, kad runājām ar grupu "Deodium", jo viņi "Mentem" uzaicināja spēlēt sava pēdējā albuma "Maldupe" prezentācijas koncertā.
Pa šo laiku puiši jau paguvuši vairākas reizes spēlēt dažādu publiku priekšā un dalīt skatuvi ar dažādām grupām.

14. jūnijs atzīmē gaidīto brīdi, kad "Mentem" izdod savu debijas albumu "Fulfilled Desires". Pie šī ieraksta puiši strādājuši jau vairāk kā gadu. Kā gāja un kāds rezultāts – par to arī raidījumā.
Lieliskus papildinājumus ikdienas atskaņošanas sarakstiem sarūpējusi Julie Christmas ar albumu "Ridiculous and Full of Blood". Garām nevar paskriet arī "REZN" jaunākais albums "Burden", kā arī "God Is an Astronaut" singls "Falling Leaves". Var iesildīt vasaru arī ar jaunākajiem veikumiem no "Severe Torture", "Ulcerate" un "The Jezus Lizard". Vai arī Diamanda Galás jauno koncertalbumu.

Raidījuma beigās nobriedīsim vasaras saulgriežiem ar "Līgas pH3" singlu "Buldurjānis".

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Rietumeiropas

Raidījumā ar desmit grupām apskatīsim jaunākos 2024.g. dažādu žanru albumus no Rietumeiropas, piecas grupas pirmoreiz. Vairāki debijas EP no grupām "Hallway" (DE), "Hear Me Out" (DE), "Library Card" (NL), "Maquillage" (BE), debijas LP no "Intrusive Thoughts" (FR) un "Dog Park" (FR) .Trešais LP no "darkrock" kvinteta "Dool" (NL), otrais LP no "postroka" kvinteta "Habitants" (NL) un debijas LP no "postgrunge" trio "ILA" (BE).

Ievadā trīs grupas no Vācijas, pirmoreiz ar debijas EP divas grupas: Minhenes "indiegaze" sekstets "Hallway" ar EP "Hallway" (2024), Belefeldes "postpunk" kvintets "Hear Me Out" ar EP "Permanent Thoughts" (2024).

Otro reizi ar EP ""Flawless (2024) būs Berlīnes "anarcho post punk" kvartets "CIERŃ". EP seko 2022.g.maijā izdotajam debijas LP "The Emperor Rx" (2022) , kas 2022.g. raidījuma LP Topā bija 24.vietā.

No Beļģijas pirmoreiz jauns "shoegaze" kvartets "Maquillage" , kurā vokāliste/ģitāriste ir Gioia Podesta no izjukušā Veronas (IT) kvarteta "You , Nothing" (pārējie dalībnieki izveidoja Veronā jau nesen apskatīto grupu "May Eyes Love"). Kvartets izdevis debijas EP "Kabuki Brush" (2024)  ar piecām dziesmām un video dziesmai "Blue".

Beļģu intensīvais "indierock/postgrunge" trio "ILA" raidījumā trešo reizi ar debijas LP "Ayna" (2024). Grupas līdere ir beļģu-turku izcelsmes vokāliste/ģitāriste Ilayda Cicek , un viena no dziesmām būs turku valodā. Agrāk apskatīti un labi novērtēti abi EP "Montage" (2019) un "Felt" (2021).

No Nīderlandes trīs grupas: pirmoreiz aktuāls un aktīvi koncertējošs Roterdamas "postpunk" kvartets "Library Card" ar debijas EP "Nothing, Interesting" (2024)>

Ceturto reizi ar otro LP "Alma" (2024)  būs pieredzējušu mūziķu "postroka" kvintets "Habitants". Jau agrākajos raidījumos tika iekļauti divi singli "Morgen" un "Highways" no šī LP. Grupas debijas LP "One Self" (2018) bija augstajā 4.vietā 2018.g. LP topā.

Ceturto reizi raidījumā pazīstamais un kvalitatīvais "darkrock" kvintets "Dool" ar trešo LP "The Shape of Fluidity" (2024). Albums ar blīvo ģitārisko skanējumu turpina grupas agrāko un apskatīto albumu "Here Now , Thre Then" (2017) un "Sumerland" (2020) ceļu. Grupa piedalījusies daudzos lielos tumšās un smagās/metāla mūzikas festivālos, veidota 2015.g. Roterdamā.

Noslēgumā no Francijas pirmoreiz divas grupas: ar debijas LP "Dysphorie" (2024) būs jaunais Rouenas klasiskā "postpunk" kvartets "Intrusive Thoughts". Gana agresīvs "postpanka" un "pankroka" savienojums .
un debijas LP "Festina Lente" (2024) no Parīzes "indiepop" kvarteta "Dog Park". Klasisks žanra albums.

Programmā:

"Hallway" - "Maelstrom"
"Hear Me Out" - "Warment Zement" (live)
"CIERŃ" - "Puppets"
"Maquillage" - "Loneliness"
"ILA" - "Make It Easy"
"ILA" - "Ben Anlamam"
"Library Card" - "Well , Actually"
"Habitants" - "Youth"
"Dool" - "Self-Dissect"
"Dool" - "Evil In You"
"Intrusive Thoughts" - "Five Times"
"Dog Park" - "Mirror"

 

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika