Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Vārda diena: Emīlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

142. Smagais rīts ar muzikālo specvienību Effekts

8:45 zvans Radio NABA raidījuma Zinātnes vārda vadītājai Ievai Siliņai.

9:00 Radio Naba Top 10 un Top 25 apskats.

9:10 pie mums studijā viesos grupa Kuusbardis ar savu jauno albumu "Uz Alustrumiem" un dzīvo uzstāšanos.

Raidījuma gaitā dzirdēsiet arī ierastās rubrikas Zinātnes ziņas, Pasaules Skaņu Effekts un Dienas Mashup.

Ēteru noslēgsim ar mūzikas aktualitātēm no Archive, Nia Archives un Beth Gibbons.

Pieslēdzies radio NABA viļņiem 8:00, katru trešdienas rītu un klausies muzikālo specvienību EFFEKTS darbībā!

Spēlētās dziesmas.

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas dēkaiņi #94 - Rihards Lācis

Latvijas dēkaiņu 94.epizodes viesis ir Rihards Lācis - piedzīvojumu meklētājs, ceļotājs un īsts Latvijas lācis, jo sociālajos tīklos viņš zināms ar vārdu @latvianbear.

Rihardam dzīvošana vienmēr saistījusies ar izaicinājumiem, viņu nogurdina rutīna, savukārt dažādas problēmas ceļā viņš uztver kā iespēju meklēšanu. Ar šādu domāšanas stāvokli dēkainis sevi regulāri iemet dažādos piedzīvojumos, tostarp viņa pirmajā solo ceļojumā uz Jordāniju.

Pazaudējot vietu universitātes programmā un cīnoties ar depresiju, Rihards nolēma spert soli Jordānijas virzienā viens pats, savukārt iedvesmu šim ceļojumam viņš smēlās kāda studenta stāstā par Omānu.

Nakšņošana alā pa ceļam uz Petru, bīstami kalnu pārgājieni pa aizas malu un saiknes veidošana ar pilnīgi svešu cilvēku, kurš nerunā angļu valodā - tās bija tikai pāris Riharda dienas Jordānijā. Klausies, kā Rihards izglāba kazu ar lauztu kāju un izslāpušu bruņurupuci, nejauši nokļuva nakts pārgājienā Petrā un pēc 5 gadiem atgriezās Jordānijā vēlreiz, lai šo pašu maršrutu izietu vēlreiz, taču šoreiz - ar draugiem! :)

Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

Plašāk par Rihardu viņa sociālajos tīklos: instagram.com/latvianbear

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Ar iekšām uz āru - top jauna dejas izrāde par ķermeni kā iekšēju un ārēju arhīvu

Ģertrūdes ielas teātrī 24. un 25. aprīlī pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Rūtas Pūces laikmetīgās dejas izrāde "Iekšas". Pieredzējušu dejas mākslinieču veidotā izrāde sola piešķirt nozīmi subjektīvajam, godināt ķermeni, atraisīt balsi un iezīmēt neatkarīgo mākslinieku ikdienu – vairāku lietu darīšanu reizē, izdegšanu, cīņu par savu nozari, nemitīgu uzdrīkstēšanos un reizē pielāgošanos.

Raidījumā būs dzirdama saruna ar horeogrāfi Rūtu Pūci un secenogrāfi, horeogrāfi Līgu Ūbeli.

Radošā komanda uzsver, ka izrāde "Iekšas" meklē, kas ir raksturīgs laikmetīgajai dejai Latvijā. Horeogrāfe strādā ar četru dejotāju ķermeņiem kā arhīviem, kuros jau ir nogūlušās iespējamās atbildes. Arhīvi tiek atvērti, gan iekustinot ķermeņa iekšieni, gan vienojoties kolektīvajās atmiņās par piedzīvoto un kopīgi manifestējot nākotnes sapņus. Kā būvēt nozari un būt māksliniekam reizē?

Rūta Pūce ir laikmetīgās dejas māksliniece, kuru interesē ķermenis kā pasaules izpētes rīks un sievietes mākslinieces loma sabiedrībā. Par laikmetīgās dejas izrādi "Divotne" (sadarbībā ar Annu Novikovu-Tilčiku) Rūta saņēmusi Dejas balvu 2017–2018, bet šobrīd māksliniece studē horeogrāfiju Latvijas Kultūras akadēmijas maģistra programmā "Audiovizuālā un skatuves māksla". Izrādes "Iekšas" kustību materiāla līdzautores un dejotājas ir Agate Bankava, Agnese Bordjukova, Anna Novikova-Tilčika un Marija Saveiko. Telpu un kostīmus veido Līga Ūbele, izrādes gaismu mākslinieks ir Niks Cipruss, bet skaņas dizaina autore – Alise Pieče.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Liepāja aicina uz Skaņas dienām

No 23. līdz 27. aprīlim Liepājā norisināsies starptautiskais skaņai, mākslai un eksperimentiem veltītais festivāls “Skaņas dienas”. Šī gada festivāls uzmanību vērš skaņu mākslas, audiovizuālās kultūras un dizaina  praksēm – jaunu izteiksmes līdzekļu meklēšanu, unikalitātes un radošas domāšanas attīstīšanu,  DIY jeb ‘dari pats’ kultūru, praktisku darbošanos ar materiālu un lietu darbības principu izpēti. Tā ietvaros notiks radošās darbnīcas, seminārs, diskusijas, meistarklases kā arī radošo darbnīcu rezultātu prezentācijas un audiovizuālu performanču vakari.

Festivāla centrālā aktivitāte ir radošās darbnīcas, kuras aptver dizaina, skaņas mākslas, mūzikas, vizuālās mākslas un tehnoloģiju nozares. Dalībniekiem būs iespēja apgūt dažādas prototipēšanas un elektronikas tehnikas, izgatavojot mūzikas instrumentus un citus skaņu objektus, analogo sintezatoru spēlēšanu, unikālas telpiskās skaņas veidošanas metodes, performanču un kompozīcijas veidošanu, skatuves noformējuma izstrādi un citas prasmes. Darbnīcu vadītāji ir starptautiski atzīti mākslinieki, mūziķi un dizaineri no Latvijas un ārvalstīm: Lise-Lotte Norelius(SE), Christian Faubel (DE), Marko Timlin (DE), Shawn Pinchbeck (CA), Julie Delisle (CA), Émile Gingras (CA), Ģirts Ozoliņš (LV), Mārtiņs Zutis (LV), Paula Vītola (LV), Rogier Jupijn (LV/NL), Fricis Kalvelis (LV). Radošās darbnīcas notiks RTU Liepāja Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab) un Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra digitālās ražošanas laboratorijā “FabLab Liepāja”.

Raidījumā būs dzirdama saruna ar "Skaņas dienas" notikuma rīkotājiem.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika