Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Vārda diena: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

Plātīšanās diena

Ar galveno redaktoru Dr. paed. Ilgoni Vilku un Raiti pāršķirstām jaunāko žurnālu par astronomiju “Zvaigžņotā Debess” numuru.

Augusta mēnesī Perseīdu meteoru plūsmas aktivitātes laikā notiks seminārs “Ērglis 2024”.

Dokumentālo filmu režisore Ieva Ozoliņa par autorraidījumu “Disociatīvā fūga”.

Piezīmes kladē:
Jāņu vakarā saplūc zāles un iet līgot. Zāles samet Jāņu mātei un tēvam virsū. Zāles istabā paliek visu Jāņu dienu, jo pa Jāņiem istabu neslauka, lai svētība paliek mājās.
Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” no 12. līdz 14. jūlijam un ar festivāla māksliniekiem sarunājas Dace Volfa. Ingus Baušķenieks:”No oriģināllaika "pastniekiem" esam tikai mēs divi ar Viesturu. Bet vakar skatījos "Rolling Stones" bildītes no Hjūstonas koncerta, tur jau faktiski arī tikai Džegers ar Ričardsu. Tā ka varbūt tas arī nav trakākais, kas var notikt.”
Lamatklikšķis: Atkal Jānis! Agrita saņēmusi bildinājumu.

Mūzika:
GusGus – Over
Horens – Šeit (ft. Kapteinis Reinis & Strūbergs)
Mārtiņš Vaters – Vieno
BaWN – Tlie
Ky-Mani Marley – Hustler
Abeneko – Dar Es Salaam
Grieķijas bērnu dziesma par jauno deju “Janka”
Saeima 6.-10.06.2016.
Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek – Drive Me on the Floor
Chelsea Wolfe – House Of Self-Undoing
Pest of a Child – HC, kas neizdevās
Manu Chao – Viva Tu
Aptiekas Bēru Ansamblis – Pupi cīsiņi

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:25

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Zibens pa dibenu

# 308 Advanced Blue - albums "Svabads" (2024)

Raidījums par grupas Advanced Blue albumu "Svabads".

Pirms diviem gadiem izdzirdot šo trio brīvdabas festivālā "Forest", bija skaidrs, ka latvju rokā ir parādījies kas svaigs ne tikai jaunatklājuma izpratnē vien. Arī savītās halucinogēnās skaņu gleznas veldzē kā kristāldzidra, tikko no akas pasmelta ūdens malks vai neizsīkstošs avots bez krāsas un smaržas, kurā mesties, droši saplūstot ar dabu un, apjaušot sevi kā tās sargātu draugu, nevis savtīgu izmantotāju, kam tas vien prātā, kā nolauzt un paķert līdzi sev šķietami nepieciešamo, lai ar naftas komētu atgrieztos pilsētā. Tās betona labirintos teju viss nupat civilizācijas neskartajā mežā vai pļavā sajustais jau padarīts nekustīgs līdz pat šūnu līmenim (jo nebojājas), sadalīts mazās porcijās un guļ caurspīdīgos plastmasas iepakojumos lielveikalu plauktos, kur vienīgais deficīts ir brīvība.

Ģitārists un vokālists Gustavs Gailītis spēlējot, šķiet, sasniedz transa stāvokli un sērfo paša saceltajos skaņu viļņos, šo viņa šamanisko rituālu viegli vai – tieši otrādi – saspringti un nervozi (līdzsvaram jābūt) ierāmējot abiem ritma instrumentālistiem - basģitāristam Mikum Rūdolfam Stelpam un bundziniekam Oskaram Vismanim. Ja būtu dzirdējis rokgrupu Katedrāle, teiktu, ka te tā reinkarnējusies. Man nebija ne mazāko šaubu par nepieciešamību šo grupu uzaicināt uz savu festivālu “Kartupeļpalma Vējiem Līdzi” Nr.5 š.g. augustā.

Jāpiebilst, ka ar "AdBlue" - jauno ekoloģijai draudzīgo sistēmu dīzeļdzinējiem grupas nosaukumam nekāda sakara nav, bet ar uzrakstu uz cigarešu paciņām gan.

Raidījums "Zibens Pa Dibenu" top ar VKKF atbalstu.

 

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

18:30

Mūzika

19:00

Augsne

Kultūras pētniecība un politika. Saruna ar Lieni Ozoliņu

Pirms došanās vasaras brīvdienās, arī šoreiz raidījumā pievērsīsimies zinātniskajai pētniecībai. Kādā mērā kultūras pētniecība spēj ietekmēt kultūras politiku? Kas nosaka prioritātes kultūras jomas finansējumam un kādi procesi virza sabiedrībā vadošas idejas?

Sarunas viese – socioloģe un kultūras pētniece Liene Ozoliņa. Liene ieguvusi doktora grādu socioloģijā Londonas Ekonomikas un politisko zinātņu skolā. Lienes pētnieciskās intereses ir saistītas gan ar neoliberālisma, gan padomju mantojuma ietekmes izvērtējumu uz politiku un kultūru. Šobrīd Liene ir LKA asociētā profesore un vadošā pētniece Zinātniskās pētniecības centrā.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika