Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Augstākā līmeņa studijas ārvalstīs - sapnis vai piespiedu risinājums?

Sveicieni pirmdienā! Laiks skrien vēja spārniem, pat nemanīsi, kad būs jāpiesakās doktorantūrā vai jāklausās kārtējā “Studentu pietura”!

Cik daudz doktorantu pazīsti Tu, un cik daudzi no viņiem meklējuši savu zinātni ārvalstīs? Šodienas raidījumā parunāsim par nozīmīgu izglītības tēmu – kādēļ mūsu augstākās raudzes akadēmiskie speciālisti izvēlas studēt ārpus Latvijas un ko varētu darīt, lai uzlabotu doktorantūras kvalitāti tepat? Raidījumā pieskarsimies arī pilnīgi praktiskiem ieteikumiem, kas noderēs neatkarīgi no plānotās studiju vietas – cik vienkārši vai sarežģīti atrast sev interesējošo programmu, kā tajā tikt un ko vispār nozīmē doktoranta ikdiena?

Dalīties savā pieredzē un domās šodien aicināti trīs dažādu valstu un jomu doktoranti, katrs ar savu interesanto izglītības ceļu un izvēlēm, kas ievedušas šībrīža doktorantūras piedzīvojumā. Radio viļņos dzirdami:
Arkādijs Zvaigzne, Hārvarda Universitātes 3. gada doktorants izglītībā ar specializāciju izglītības programmu un politiku izvērtēšanā;
Katrīna Daila Neiburga-Vīgante, Tartu Universitātes programmas "Medicīna un sports" 2. gada doktorante;
un Deniss Aleksandrs Ševeļovs, Rīgas Stradiņa Universitātes programmas “Komunikācijas kultūra un multimediji” 3. gada doktorants.

Šādu doktorantu izlasi vienā laikā un telpā Tu vēl nebūsi saticis! Tādēļ ieslēdz Radio NABA 95.8 jau 16:00 un uzzini vairāk “Studentu pieturā” kopā ar mums!

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Santa Katrīna Meikališa un Luīze Špaka.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Stacija OB

Dub un regejs aprīlī

20. aprīļa noskaņās un atskaņās šajā raidījumā skanēs tikai dub un regejs. Ļoti daudz jaunu ierakstu ir izdevuši vieni no zināmāajiem vārdiem regeja pasaulē, kā ar tiks atskaņotas dziesmas no albuma "Jamaram meets Jahcoustix - Mor: ning", kas raidījuma vadītāja prāt ir šī gada pagaidām labākais regeja ieraksts.

Programmā:

The Steppas x Mellow Mood - Smoke We A Smoke
Beenie Man x Natural Black - Stronger
Zion Head x Anthony B - Enemies
Lutan Fyah - We Will Survive
Turbulence - True Love
Jamaram x Jahcoustix - Under the Influence
Jamaram x Jahcoustix - Run Run Run
Kabaka Pyramid x Tifa - Mr Rastaman
Kandee x Nish Wadada x Pijule - Falso Testimonio
Kandee - Black Tree
Black Roots - Plot
Black Roots - Roots
Soul Fyah Productions x Grezou - 12 minutes d'unités

Visu jebkad raidījumā spēlēto dziesmu Spotify saraksts

Lasīt vairāk

22:00

Astoņi pustoņi

Jaunumi mūzikā un daži gaidāmie koncerti

Pirmo reizi ''Astoņi pustoņi'' raidījumā būs viesis. Mūziķis Arvis Ahuns pastāstīs par trim saviem projektiem, no kuriem divi nupat kā publicējuši jaunus albumus: Arvja tumšā ambienta solo projekts EIII izdevis kaseti ''Undulations'', savukārt postpanka grupa ''Withered Lines'', kurā Arvis spēlē ģitāru, izdevusi debijas albumu. Vēl Arvis ieskaņojis un producējis ''spoken word'' kompozīcijas kopā ar šobrīd Rīgā dzīvojošu dzejnieku un rakstnieku Oļegu Malahovu (Oleg Malakhov) no Ukrainas.

Papildus tam, apskatīti šādi jaunumi:
- 27. aprīlī NOASĀ notiks postpunk koncerts, kurā uzstāsies ''Underground Youth'' (Lielbritānija) un ''Orient'' (Čehija). Grupas dalīs skatuvi arī Tallinā. Vēl ''Orient'' uzstāsies Liepājā (25.04 Fontaine Palace) un Talsos (26.04 KurTe).
- Liepājā nupat sācies festivāls “Skaņas dienas”, kurš notiks līdz 27. aprīlim. Tajā būs baudāma elektroakustiskā un elektroniskā mūzika un vizuāli eksperimenti. Šī gada festivāls uzmanību vērš skaņu mākslas, audiovizuālās kultūras un dizaina praksēm – jaunu izteiksmes līdzekļu meklēšanu, unikalitātes un radošas domāšanas attīstīšanu, DIY jeb ‘dari pats’ kultūru, praktisku darbošanos ar materiālu un lietu darbības principu izpēti. Notiks radošās darbnīcas, seminārs, diskusijas, meistarklases kā arī radošo darbnīcu rezultātu prezentācijas un audiovizuālu performanču vakari. Festivāla centrālā aktivitāte ir radošās darbnīcas. Dalībniekiem būs iespēja apgūt dažādas prototipēšanas un elektronikas tehnikas, izgatavojot mūzikas instrumentus un citus skaņu objektus, analogo sintezatoru spēlēšanu, unikālas telpiskās skaņas veidošanas metodes, performanču un kompozīcijas veidošanu, skatuves noformējuma izstrādi un citas prasmes. Darbnīcu vadītāji ir starptautiski atzīti mākslinieki, mūziķi un dizaineri no Latvijas un ārvalstīm. Notiks arī koncerti visas nedēļas garumā.
- Lielbritānijā bāzētā grupa INHABIT - uk publicē pirmo singlu no drīzumā gaidāmā albuma. Grupas vokālists Kārlis savulaik spēlējis dažādās numetal grupās Latvijā (''Under Pressure'', ''Angervoice'', īslaicīgi arī grupā ''Apātija'').”
- Grupa “Shelter from the Sun” no Vācijas izdod singlu “Lonely Soul” no gaidāmā albuma “Sunburn”. Grupas ģitārists Jānis savulaik spēlējis vairākās pankroka grupās Latvijā.
- Uz skatuves atgriezusies leģendārā prog rock grupa “Vecās mājas”. Grupas dalībnieki ir taustiņinstrumentālists Uģis Prauliņš, ģitārists Armands Alksnis, bundzinieks Tālis Gžibovkis, basists Andris Alviķis. Gaidāmie koncerti: 3. maijā Ulbrokas pērlē, 11.maijā Liepājā, ''Fontaine Palace''.
- 27. aprīlī pianists Edgars Cīrulis ar koncertprogrammu “Maģiskais reālisms” uzstāsies M-Darbnīcā.

Programmā:

Krista Dintere - Laika Tramvajs (kompozīcija no vecā tipa Liepājas tramvaja vagona skaņām)
Platons Buravickis - “Zem mīlestības patvēruma” (fragments)
Spāre Vītola un Marte Ansone - Dziļi mežā (fragments no koncerta)
Julie Delisle - Pipa Aura Suichi (fragments)
Orient - Black Ice
Inhabit - Step Back
Shelter from the Sun - Lonely Soul
Vecās mājas - Atraidīšanas vārdi
EIII - Undulation 1
EIII - Undulation 2
EIII - Undulation 10
EIII - Undulation 12
Withered Lines - Depends on me
Withered Lines - Sand Dunes
Withered Lines - Stories
Oleg Malakhov / Arvis Ahuns - Zapakh Pakha
Oleg Malakhov / Arvis Ahuns - Simez
Oleg Malakhov / Arvis Ahuns - Lja Lja

Fona mūzika: EIII - Undulation 8

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika