Pirmo reizi ''Astoņi pustoņi'' raidījumā būs viesis. Mūziķis Arvis Ahuns pastāstīs par trim saviem projektiem, no kuriem divi nupat kā publicējuši jaunus albumus: Arvja tumšā ambienta solo projekts EIII izdevis kaseti ''Undulations'', savukārt postpanka grupa ''Withered Lines'', kurā Arvis spēlē ģitāru, izdevusi debijas albumu. Vēl Arvis ieskaņojis un producējis ''spoken word'' kompozīcijas kopā ar šobrīd Rīgā dzīvojošu dzejnieku un rakstnieku Oļegu Malahovu (Oleg Malakhov) no Ukrainas.

Papildus tam, apskatīti šādi jaunumi:
- 27. aprīlī NOASĀ notiks postpunk koncerts, kurā uzstāsies ''Underground Youth'' (Lielbritānija) un ''Orient'' (Čehija). Grupas dalīs skatuvi arī Tallinā. Vēl ''Orient'' uzstāsies Liepājā (25.04 Fontaine Palace) un Talsos (26.04 KurTe).
- Liepājā nupat sācies festivāls “Skaņas dienas”, kurš notiks līdz 27. aprīlim. Tajā būs baudāma elektroakustiskā un elektroniskā mūzika un vizuāli eksperimenti. Šī gada festivāls uzmanību vērš skaņu mākslas, audiovizuālās kultūras un dizaina praksēm – jaunu izteiksmes līdzekļu meklēšanu, unikalitātes un radošas domāšanas attīstīšanu, DIY jeb ‘dari pats’ kultūru, praktisku darbošanos ar materiālu un lietu darbības principu izpēti. Notiks radošās darbnīcas, seminārs, diskusijas, meistarklases kā arī radošo darbnīcu rezultātu prezentācijas un audiovizuālu performanču vakari. Festivāla centrālā aktivitāte ir radošās darbnīcas. Dalībniekiem būs iespēja apgūt dažādas prototipēšanas un elektronikas tehnikas, izgatavojot mūzikas instrumentus un citus skaņu objektus, analogo sintezatoru spēlēšanu, unikālas telpiskās skaņas veidošanas metodes, performanču un kompozīcijas veidošanu, skatuves noformējuma izstrādi un citas prasmes. Darbnīcu vadītāji ir starptautiski atzīti mākslinieki, mūziķi un dizaineri no Latvijas un ārvalstīm. Notiks arī koncerti visas nedēļas garumā.
- Lielbritānijā bāzētā grupa INHABIT - uk publicē pirmo singlu no drīzumā gaidāmā albuma. Grupas vokālists Kārlis savulaik spēlējis dažādās numetal grupās Latvijā (''Under Pressure'', ''Angervoice'', īslaicīgi arī grupā ''Apātija'').”
- Grupa “Shelter from the Sun” no Vācijas izdod singlu “Lonely Soul” no gaidāmā albuma “Sunburn”. Grupas ģitārists Jānis savulaik spēlējis vairākās pankroka grupās Latvijā.
- Uz skatuves atgriezusies leģendārā prog rock grupa “Vecās mājas”. Grupas dalībnieki ir taustiņinstrumentālists Uģis Prauliņš, ģitārists Armands Alksnis, bundzinieks Tālis Gžibovkis, basists Andris Alviķis. Gaidāmie koncerti: 3. maijā Ulbrokas pērlē, 11.maijā Liepājā, ''Fontaine Palace''.
- 27. aprīlī pianists Edgars Cīrulis ar koncertprogrammu “Maģiskais reālisms” uzstāsies M-Darbnīcā.

Programmā:

Krista Dintere - Laika Tramvajs (kompozīcija no vecā tipa Liepājas tramvaja vagona skaņām)
Platons Buravickis - “Zem mīlestības patvēruma” (fragments)
Spāre Vītola un Marte Ansone - Dziļi mežā (fragments no koncerta)
Julie Delisle - Pipa Aura Suichi (fragments)
Orient - Black Ice
Inhabit - Step Back
Shelter from the Sun - Lonely Soul
Vecās mājas - Atraidīšanas vārdi
EIII - Undulation 1
EIII - Undulation 2
EIII - Undulation 10
EIII - Undulation 12
Withered Lines - Depends on me
Withered Lines - Sand Dunes
Withered Lines - Stories
Oleg Malakhov / Arvis Ahuns - Zapakh Pakha
Oleg Malakhov / Arvis Ahuns - Simez
Oleg Malakhov / Arvis Ahuns - Lja Lja

Fona mūzika: EIII - Undulation 8