Raidījumā apskatīsim jaunākos “dreampop/dreamgaze/shoegaze” albumus no ASV.

Kā parasti, iepazīstam vairākas jaunas grupas, kuras izdevušas debijas EP un LP.

Trīs jaunas “dreampop/dreamgaze” grupas ienāk apritē ar debijas EP - Čikāgas (IL) kvintets “Lithia” ar EP “Sleepwaker” (2021). Grupa sola debijas LP “Pink House” gada nogalē, ir publicētas divas dziesmas no albuma. Oklahomsitijas (OK) duets “Neon Cathedral” ar EP “Velvet” (2021) un Sanfrancisko kvartets “Moon Museum” ar singlu “With You” (grupa sākusi savu darbību 2019.g., šogad izdodot trīs singlus). Visas grupas ir ar Kalifornijas “shoegaze” radio DKFM apritē.

Bostonas (MA) trio “Honey Cutt”, kura pārstāv gana pazīstamo “Kanine Records” (no šīs izdevniecības raidījumos bijušas astoņas grupas), būs ar debijas LP “Coasting” (2020).

Pirmoreiz raidījumā arī divas pieredzējušas grupas ar otrajiem LP - Fēniksas (AZ) “shoegaze”  trio “Citrus Clouds” ar LP “Collider” (2021)(grupa izdevusi debijas LP “Imagination” (2016) un trīs EP) un Austinas (TX) “indiepop” kvintets “Sun June” ar LP “Somewhere” (2021), kurš izdots uz pazīstamā “Run For Cover Records”. Grupas debijas LP “Years” izdots 2018.g.

Divi galvenie raidījuma albumi no Cincinati (OH) “dreampop” dueta “Sungaze” un Ziemeļkarolīnas (NC) “shoegaze” trio “Spirit System”.

“Sungaze” gadu gaitā kļuvis oficiāli par duetu (Ian Hilvert (vokāls,ģitāra) un Ivory Snow (vokāls,taustiņi,ģitāra)), un pēc ļoti melodiskā debijas LP “Light in All of It” (2019) un vairāku singlu izdošanas ir klāt ar karstu otro LP “This Dream”. Labs , vērā ņemams šī gada “dreampop” albums.

Tāpat noteikti atzīmējams šīgada “shoegaze” žanrā ir otrais LP “Whatevermind” (2021) no Ziemeļkarolīnas pieredzējušā trio “Spirit System”, kurš dibināts 2013.g. un izdevis iepriekš divus EP (2013/2015.g.) un debijas LP “Nightfalling” (2016). Agrāk vokālists bija tikai ģitārists Eric Gilstrap, bet otrajā albumā ir izmaiņas - pusei dziesmu vokāliste ir arī basiste Laurie Ruroden. Pirms “Spirit System” abi dalībnieki bijuši “noisepop” grupas “Telltale” dalībnieki.

Raidījuma noslēgumā ar jaunāko singlu “Storm” būs Sanfrancisko (CA) “dreamgaze” kvintets “Treasvre”, kas šogad izdevis četrus singlus un ir trešoreiz raidījumā.

Programmā:

"Honey Cutt” - “All I Have” (BTR Live Studio)
“Sun June” - “Live on KEXP at Home”
“Lithia” - “Float” (live)
“Moon Museum” - “With You”
“Neon Cathedral” - “Velvet” (EP)
“Sungaze” - “Body In the Mirror”
“Sungaze” - “Storm Chaser”
“Spirit System” - “Passerine”
“Spirit System” - “Deployer”
“Citrus Clouds” - “A Pastel Sky”
“Treasvre” - “Storm”