Jau trešo reizi Radio NABA ēterā skaļi tiks uzdots jautājums “Tu saki?”, virpinot sarunas par studijām, zināšanām un pieredzi augstskolā. Raidījuma “Tu saki?” trešais izlaidums būs klausāms trešdien, 26. aprīlī, plkst.16.00, bet pēcāk – Radio NABA raidierakstu krātuvē (podkāstos). Paralēli radio raidījumam būs skatāma arī video tiešraide Latvijas Universitātes (LU) kontā sociālajā tīklā Facebook.

“Tu saki?” trešajā raidījumā satiksies students, kurš gatavojas absolvēt augstskolu, un absolvents, kas gluži nesen ieguvis bakalaura grādu un uzsācis darba gaitas. Students, kuru darba tirgus “vēl tikai gaida” – LU Industriālās inženierijas vadības studiju programmas 3. kursa students Reinis Krūmiņš. Absolvents ar pirmo darba pieredzi ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs – darba efektivitātes speciāliste, Latvijas Ergonomikas biedrības projektu vadītāja Annija Pozņaka, kura arī absolvējusi Industriālās inženierijas vadības programmu. 

Raidījuma vadmotīvs vēsta: “Tu saki, ka studentu gadi ir labākais laiks cilvēka dzīvē? Es saku, ka studiju laikā iegūtie draugi paliek uz mūžu. Zināšanas un pieredze arī. Raidījumā “Tu saki? “ par studentu dzīvi, par pirmajiem soļiem zinātnē, par priekiem un bēdām augstskolā, par cerībām un realitāti un arī par neko.”

Raidījuma viesiem sarunas raisīt palīdzēs jau zināmas Radio NABA ētera personības – Artis Ozoliņš un Rihards Blese. Viņi viesiem liks arī “pasvīst” ar negaidītiem “ātrajiem jautājumiem”, nelielām “provokācijām” par sarunas tēmām un maksimāli brīvu atmosfēru radio studijā.

Trešajās raidījumā “Tu saki?” esošais un topošais darba ņēmējs runās par dažādiem darba tirgus stereotipiem, piemēram – ka darba devēji nelabprāt pieņem darbā studentus, jo grib “gatavu, pieredzējušu speciālistu”, kādas ir studenta gaidas, domājot par nākotnes darbu un otrādi – ko darba devējs sagaida no nākotnes speciālistiem. Sarunas aizvirzīsies arī pie pašlaik pasaulē ļoti aktuālās tēmas – ergonomikas, kas nav tikai ērts krēsls un pareizs apgaismojums – tā ir nopietna zinātne, kas spēj palīdzēt uzņēmējiem un uzņēmumiem efektīvāk organizēt darbu, tā paaugstinot produktivitāti. Vai Latvijā šādas zināšanas var iegūt un vai tiešām, mācoties ekonomikas un vadības zināmas, nāksies šķetināt arī fizikas formulas un matemātikas skaitļu virknes. 

“Tu saki” ir klausāms Radio NABA  ēterā vienu reizi mēnesī, ar atkārtojumiem, kā arī raidierakstos un video formātā Facebook. Par nākamo raidījumu visiem un tēmām informācija sekos.

Klausies Radio NABA un pagriez pasauli!