Šonedēļ Radio NABA ēterā atriežas sarunu par studijām, zināšanām un pieredzi augstskolā – “Tu saki?” otrais raidījums. Raidījums būs klausāms trešdien, 29. martā, plkst.16.00, bet pēcāk – Radio NABA raidierakstu krātuvē (podkāstos). Paralēli radio raidījumam būs skatāma arī video tiešraide Latvijas Universitātes (LU) kontā sociālajā tīklā Facebook.

“Tu saki?” otrajā raidījumā varēs dzirdēt pieredzējušu un jaunu zinātnieku, kuri uz dzīvi un darbu universitātē un zinātnē skatīsies no pieredzes un jaunības skatu punktiem. “Pieredzes” pusi pārstāvēs LU Cietvielu fizikas institūta direktors Andris Anspoks, bet jauno zinātnieku paaudzi – LU Atomfizikas un spektroskopijas institūta Biofotonikas laboratorijas vadošā pētniece Ilze Ļihačova.

Raidījuma vadmotīvs vēsta: “Tu saki, ka studentu gadi ir labākais laiks cilvēka dzīvē? Es saku, ka studiju laikā iegūtie draugi paliek uz mūžu. Zināšanas un pieredze arī. Raidījumā “Tu saki? “ par studentu dzīvi, par pirmajiem soļiem zinātnē, par priekiem un bēdām augstskolā, par cerībām un realitāti un arī par neko.”

Raidījuma viesiem sarunas raisīt palīdzēs jau zināmas Radio NABA ētera personības – Artis Ozoliņš un Rihards Blese. Viņi viesiem liks arī “pasvīst” ar negaidītiem “ātrajiem jautājumiem”, nelielām “provokācijām” par sarunas tēmām un maksimāli brīvu atmosfēru radio studijā.

Otrajā raidījumā “Tu saki?” zinātnieki atklās iemeslus, kas likuši pievērsties tieši zinātniskajai darbībai, vai “toreiz” un “tagad” šie motīvi atšķiras? Kāpēc ir svarīga jaunu cilvēku iesaiste zinātnē un vai jau 1. kursā jābūt skaidram, ka būsi zinātnieks? Kā pievērst jauniešu uzmanību zinātnei un iemācīt ticēt zinātnei (Trust the science) un kā panākt, lai zinātnes atklājumus pārvēstu “taustāmā labumā” plašākai sabiedrībai?

“Tu saki” ir klausāms Radio NABA ēterā vienu reizi mēnesī, ar atkārtojumiem, kā arī raidierakstos un video formātā Facebook. Par nākamo raidījumu viesiem un tēmām informācija sekos.