Radio NABA ēterā turpinām uzdot jautājumu “Tu saki?”, virpinot sarunas par studijām, zināšanām un pieredzi augstskolā. Raidījuma “Tu saki?” ceturtais izlaidums būs klausāms trešdien, 31. maijā, plkst.16.00, bet pēcāk – Radio NABA raidierakstu krātuvē (podkāstos). Paralēli radio raidījumam būs skatāma arī video tiešraide Latvijas Universitātes (LU) kontā sociālajā tīklā Facebook.

“Tu saki?” ceturtajā raidījumā satiksies divas valodu speciālistes, kas vēlas apgāzt stereotipu, ka valodu studijas 21. gadsimtā “nav svarīgas”. Gluži otrādi – valodu zināšanas paplašina pasaules redzējumu un dod iespēju brīvi sadarboties ar kolēģiem visā pasaulē. 

Savu skatījumu par studijām “valodniekos” sniegs Sandija Iesalniece – LU Humanitāro zinātņu fakultātes lektore, šīs pašas fakultātes vācu filoloģijas absolvente, un Signe Viška – arī vācu filoloģijas programmas absolvente, autore un tulkotāja, kultūras un literatūras projektu organizatore un dalībniece. Signe kādu laiku bijusi arī Radio NABA literatūras raidījuma "Bron–Hīts" veidotāja un vadītāja.

Raidījuma vadmotīvs vēsta: “Tu saki, ka studentu gadi ir labākais laiks cilvēka dzīvē? Es saku, ka studiju laikā iegūtie draugi paliek uz mūžu. Zināšanas un pieredze arī. Raidījumā “Tu saki? “ par studentu dzīvi, par pirmajiem soļiem zinātnē, par priekiem un bēdām augstskolā, par cerībām un realitāti un arī par neko.”

Raidījuma viesiem sarunas raisīt palīdzēs jau zināmas Radio NABA ētera personības – Artis Ozoliņš un Rihards Blese. Viņi viesiem liks arī “pasvīst” ar negaidītiem “ātrajiem jautājumiem”, nelielām “provokācijām” par sarunas tēmām un maksimāli brīvu atmosfēru radio studijā.

Ceturtajā raidījumā “Tu saki?” valodu zinātājas runās par to, kādēļ vispār jāstudē valodas, kā mainījusies «valodu» mode gadu gaitā, proti – kas bija pieprasītākās valodas pirms 20 gadiem un tagad? Sandija un Signe lauzīs stereotipu, ka valodas studē tikai tie, kas grib būt skolotāji, atklājot cik daudzās nozarēs mūsdienās strādā valodu speciālisti. Neizpaliks arī diskusija par tehnoloģijām un valodām – vai modernās tehnoloģijas ir drauds vai draugs? Un galu galā – ja vēlies augstskolā studēt valodas – kam jāpievērš uzmanība jau vidusskolas laikā? 

“Tu saki” ir klausāms Radio NABA  ēterā vienu reizi mēnesī, ar atkārtojumiem, kā arī raidierakstos un video formātā Facebook. 

Klausies Radio NABA un pagriez pasauli!