Raidījumā viesojas grāmatas ''Draudu un cerību lokā. Latvijas pretošanās kustība un Rietumu sabiedrotie (1941-1945)'' autors vēsturnieks Uldis Neiburgs. Centrālā tēma - pretošanās kustība Latvijā Otrā Pasaules kara laikā.

Janvāra otrajā pusē pie lasītājiem nonāca apgāda Mansards izdotā grāmata ''Draudu un cerību lokā. Latvijas pretošanās kustība un Rietumu sabiedrotie (1941-1945)''. Tāpēc šonedēļ uz raidījumu esam uzaicinājuši grāmatas autoru vēsturnieku Uldi Neiburgu. Grāmatā ir aplūkots tas, kā daļas Latvijas iedzīvotāju pretestība nacistu okupācijas varai materializējās Latvijas Centrālā padomes izveidē un kā organizētā pretestība veidoja sadarbību ar rietumu sabiedrotajiem, Latvijas diplomātiskajām misijām un dumpīgi noskaņotiem leģionāriem.

Raidījuma gaitā noskaidrosim: kādi cilvēki iesaistījās organizētā pretdarbībā pret nacistu okupāciju? Kādas bija pretestības formas? Kāda loma pretestībai Latvijā bija Latvijas pārstāvniecībām ārzemēs? Cik pamatotas bija pretošanās kustības cerības uz Rietumu sabiedrotajiem?