Otrā pirmdiena, kad raidījumā “Studentu pietura” tiekamies ar Latvijas Universitātes Jauno mūzikas grupu konkursa “Hadrons’16” finālā iekļuvušajām grupām. Šajā raidījumā klausies intervijas ar “MMMM”, “Strapon” un “NYDES”.

Pirms divām nedēļām tika noskaidrotas 6 jaunās grupas, kas savā starpā sacentīsies 18. maijā konkursa “Hadrons’16” finālā, lai iegūtu konkursa galveno balvu ieraksta laiku skaņu studijā un iespēju kāpt uz festivālu “Laba Daba”, “Bildes” un LU Jauno studentu svētku “Aristotelis” skatuvēm. Šogad par šo balvu sacentīsies, “Daudzi Citi”, “Nation Vibe",  “Strapon”, “Rāva”, “NYDES”, “MMMM”. Grupas savu skanējumu veido tādos mūzikas virzienos kā rock, dark tradicional/folk, eksperimental to papildinot ar studentisku garu un enerģiju. Studentu grupās šogad tiek pārstāvēta Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte, Vēstures un filozofijas fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Bioloģijas fakultāte, kā arī šajās grupās piedalās studenti no Latvijas Mākslas akadēmijas, RISEBA, Rīgas Biznesa skolas, Latvijas Jūras akadēmijas.

Šoreiz dzirdēsim intervijas ar “MMMM”, “Strapon” un “NYDES”:

  • Rokgrupa "Strapon" dibināta 2015. gadā, taču pati ideja par grupu tās dibinātājiem UJ (U. Jankavs) un Bubakam (E. Baranovs) radās jau 2009. gadā. Grupas nosaukums nozīmē ne tikai "kārtīgu piesprādzēšanos", bet arī simbolizē dalībnieku viedokli, ka mēs visi esam kā pieliekami instrumenti valdības un politiķu rokās. Kopš grupas pirmā koncerta pagājis gads un šajā laikā tā uzstājusies Jelgavas bārā Balerija, Cēsu mākslas telpā Mala, Vidzemes koncertzālē, atklājot Latvijas 1. rokfilmu festivālu, kā arī vairākkārt pabijusi Rīgas klubos Depo un Nice Place un iekurinājusi publiku vairākās privātās ballītes. Grupa pārstāv Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti. 
  •  "NYDES" Grupa tika dibināta 2015. gada vasarā, Ogrē. Grupas nosaukumam nav konkrētas nozīmes, tas drīzāk ir nejaušs burtu virknējums. Tas ir arī saistīts ar grupas žanru un muzikālo skanējumu, jo izmantotas iezīmes no dažādiem mūzikas žanriem. Šobrīd vēl nav atklājuši sevi plašākai sabiedrībai, taču ir ierakstīti pāris dzīvie audio ieraksti un video materiāli.Skanējuma ziņā spēlē visu, sākot ar dejojamu indie līdz trakam shoegaze. Paši sevi sauc par hard-post roka māksliniekiem. Grupa pārstāv Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti.
  • "MMMM" ir elektroniskās mūzikas grupa, kuras sastāvā ir daudzpusīgi mākslinieki Moore (no Waterflower) un Medniex. Uz skatuves ar maskām un šoreiz kā trio - Mega Moore, Mega Medniex un Mega Čīma. Iedvesmojušies no japāņu popkultūras un retro-videospēļu estētikas, dzīvā uzstāšanās notiek ar dažādiem mini-instrumentiem un VJ videoprojekcijām. Skanējumā ir spēcīga electro-clash ietekme kopā ar dumpiniecisku sievietes vokālu riot grrrl noskaņās un eksperimentālām piedevām no tādiem stiliem kā chiptune, electro-house, witch-house. MMMM līdz šim uzstājušies jau daudzās vietās Rīgā, tā skaitā Fon Stricka villā (iesildot Jaako Eino Kalevi), Aristīdā, Nabaklabā (iesildot Lara Snow), Autentikā - B2 (iesildot IC3SPEAK), Depo, KKC. Cilvēki atpazīst MMMM pēc dziesmām "Ko Tu faking dari?" un "Ej Dirst!". MMMM šobrīd gatavojas pirmā video klipa izveidei. Nesen izdots pirmais singls floppy diska formāta, kas ieturēts atbilstoši MMMM stilam,  pikseļainu 8bitu spēļu garā. Grupa pārstāv LU Datorikas fakultāti.

Ikviens klausītājs var izteikt viedokli par viņaprāt labāko šī gada studentu grupu konkursā "Hadrons'16", balsojot hadrons.lv līdz 17. maijam.

Konkursa fināls norisināsies 18. maijā plkst. 19:00, mūzikas klubā “NABAKLAB”, to klātienē aicināts vērot ikviens interesents. Konkursa finālā būs iespējams dzirdēt arī iepriekšējā gada konkursa uzvarētājus “Chomsky Chess Club”. Konkursu organizē Radio NABA sadarbībā ar LU Studentu padomi.