Otro lieldienu pirmdiena – diena atpūtai pēc siltas un prieku pilnas svētdienas. Šajā dienā tavas rūpes ļausim aizmirst un kaut uz brīdi atbrīvoties raidījuma “Studentu pietura” ieskaņās. Šajā īpašajā dienā, 1. aprīlī, esam tev sagatavojuši patiesi neparedzamu pieredzi! Iepazīstināsim ar mūsu divām Annām, tas ir, Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivālu 2ANNAS, kā arī pievērsīsimies aktuālajam Rīgas bišu politikā!

2024. gadā notiks 28. reizi Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS, kurš tradicionāli sniegs iespēju skatīt oriģinālas, jaunievedīgas, provocējošas un sabiedriski iesaistošas īsfilmas un vidējā garuma filmas. Šis festivāls pastāv laikā, kur īsfilmu formāts nav tikai solis uz pilnmetrāžas darbiem, bet gan rūpīgi izvēlēta un apzināta mākslinieciska pieeja, kas rezultējas augstvērtīgā mākslas izpausmē. Tāpat pasākums ir pazīstams ar savām neierastajām ballītēm, kas notiek netradicionālās vietās, atbrīvotu gaisotni un radošām izpausmēm, ne tikai ierobežotā kino formā. Studijā mums pievienosies 2ANNAS organizatoru komandas pārstāvis, lai pastāstītu plašāk par festivālu!

Šogad notiks pirmās bišu prezidenta vēlēšanas! Šis ir revolucionārs solis sabiedrībā, kurā bites ir ievēlētas savā pirmajā pārstāvju amatā. Bišu prezidenta amatā varēs pretendēt tikai bišu kopienas locekļi, kuri ir izrādījuši īpašu izcilību, vadot stropus un saglabājot harmoniju biškopības pasaulē. Šis notikums simbolizēs bišu kā kopienas spēju organizēties un pieņemt svarīgus lēmumus savās interesēs. Vēlēšanu norises vieta un laiks joprojām tiek noskaidrots, taču jau ir izteikts aicinājums ziedojumu kampaņai - piesakieties atbalstīt mūsu nākamo bišu prezidentu!

Ieklausies pasaulē sev apkārt kopā ar Radio NABA!

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Sebastians Šmits un Alens Aleksandrs Čerņa.