Raidījumā viesojas grāmatas ''Draudu un cerību lokā. Latvijas pretošanās kustība un Rietumu sabiedrotie (1941-1945)'' autors vēsturnieks Uldis Neiburgs. Centrālā tēma - pretošanās kustība Latvijā Otrā Pasaules kara laikā.
Janvāra otrajā pusē pie lasītājiem nonāca apgāda Mansards izdotā grāmata ''Draudu un cerību lokā. Latvijas pretošanās kustība un Rietumu sabiedrotie (1941-1945)''. Tāpēc šonedēļ uz raidījumu esam uzaicinājuši grāmatas autoru vēsturnieku Uldi Neiburgu. Grāmatā ir aplūkots tas, kā daļas Latvijas iedzīvotāju pretestība nacistu okupācijas varai materializējās Latvijas Centrālā padomes izveidē un kā organizētā pretestība veidoja sadarbību ar rietumu sabiedrotajiem, Latvijas diplomātiskajām misijām un dumpīgi noskaņotiem leģionāriem.
Raidījuma gaitā noskaidrosim: kādi cilvēki iesaistījās organizētā pretdarbībā pret nacistu okupāciju? Kādas bija pretestības formas? Kāda loma pretestībai Latvijā bija Latvijas pārstāvniecībām ārzemēs? Cik pamatotas bija pretošanās kustības cerības uz Rietumu sabiedrotajiem?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
Domājot par ilūzijām? Ko par latviešiem, kara laikā un pēc tam domāja Sabiedrotie? Pēc visa tā ko Uldis uzskaitīja latviēšu sakarnieki bija darījuši Sabiedroto labā, viņu uzskatiem vajadzēja būt ļoti pozitīviem. 1945.g. gads vēl nebija beidzies, kad mes redzam latviešu SS brīvprātīgos apsargājot Tiesas pili Nirenbergā, un parades dienās soļojot slēgtās kolonās, sekojot Latvijas sarka-balt-sarkana karoga nesējam. Kā Sabiedrotie nonāca lidz lēmumam nodarbināt latviešu un igauņu leģionrus man šķiet vienīgi varbūt Kārlis Kangeris zina!
Tūlīt pēc kara latviešu politiskais virsslānis bija sadalījies Pārlamentāriešo un Ulmaniešos. DV nāca drusku vēlāk. Ulmanieši domāja, ka viņiem ir jāseko īstenai vēsturei, un jātiek vaļā no Parlamentāriešiem, ko viņi ar DV palīdzību veica.
ezergailis
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X