• Sestdiena, 2021. gada 18. septembris
  • Vārda diena: Liesma, Elita, Alita
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

Planēta Marss un lietuviešu kriminālā romantika

Šis raidījums ir par planētu Marss un lietuviešu kriminālo romantiku.

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Senlaiku veģetārieši Liepājā

Šoreiz dzirdēsiet par pārsteidzoši darbīgo Liepājas veģetāriešu biedrību, kas tika dibināta 1929.g. pavasarī un kuras mērķi bija "idejiska un praktiska veģetārisma propaganda [..] zinātniska pētīšana, visāda veida cietsirdību, varas darbu un asins izliešanas apkarošana, visu tādu parādību apkarošana, kas veicina cietsirdību, vājina gribas spēku, izsauc jūtu maldīšanos un saīsina mūsu dzīvi.”

Šie pirmskara Latvijas aktīvisti čakli darbojās savā pilsētā - rīkoja lekcijas, diskusijas un izdeva grāmatas un žurnālu par "augstāku fizisku un garīgu attīstību", aizstāvēja gan cilvēkus, gan kaušanai nolemtos dzīvniekus pret varmācību, viņi panāca nodokļa samazināšanu sulām, apguva starptautisko esperanto valodu un eksotisko Mazdaznāna dzīves mākslu. Jau 1929. gadā biedrība sūtīja "trīs «veģetāriešus sportsmenus» Eiropas, Āfrikas un Āzijas studiju ceļojumos, iepazīstoties ar veģetārisma propagandu, žūpības apkarošanu, saimniecisko politisko un kulturelo stāvokli", kuru stāstus plaši atspoguļoja prese, bet par savu lielāko autoritāti uztura jautājumos viņi uzkatīja zaļā dzīvesveida celmlauzi Latvijā - Doru Švīkuli. Vai nav iespaidīgi?

Raidījumā uzzināsiet arī jaunākās ZooZiņas: par "Dzīvnieku brīvības" un vairāku deputātu virzīto kažokādu ražošanas aizliegumu Saeimā, par dzīvniekiem draudzīgiem jeb vegāniskiem produktiem izstādē "Riga Food" un par godalgoto dokumentālo filmu "Gunda", kas stāsta par sivēnmāti un viņas bērniem.

Lai iet labumā!

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Rēgu piesaukšana

Studijā viesojas literatūrzinātniece un rakstniece Elīna Kokareviča, kura nupat laidusi klajā debijas stāstu ciklu "Rēgi".

Sarunājamies par neredzamo un nepamanīto cilvēku celšanu gaismā, par īsprozas formas izaicinājumiem un par Elīnas pētniecisko darbu.

Raidījumu vada Signe Viška un Edvards Kuks.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Vārnu laiks

2021. gada jaunumi

Raidījumā apskatīsim augusta un septembra alternatīvā roka un metāla relīzes. Atskats uz vasaras koncertu sezonu Covid apstākļos un uz kādiem koncertiem vēl varam paspēt aiziet drīzumā.

Lasīt vairāk

19:00

Dziesmudeja

Pirmie latvju jaunatnes svētki. Limbažu bērnu un jauniešu centra ansamblis “Pogas"

Raidījuma iesākumā dzirdēsim vēsturiski nozīmīgus faktus par koru kustības aizsākumiem un arī pašiem pirmajiem Latvju jaunatnes svētkiem.

Tāpat turpināsim iepazīties ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem Vidzemē. Studijā viesosies Limbažu bērnu un jauniešu centra vokālā ansambļa “Pogas” vadītāja Dace Robule un šī paša ansambļa dziedātāja Kate Upmale. Abas viešņas dalīsies iespaidos par piedzīvoto svētku gājienu, kas šogad norisinājies tikai novada ietvaros pavisam citādā formātā, kā ierasts. Tāpat uzklausīsim, kādas pārdomas un atziņas pēc ilgstošā attālinātā perioda un dalības e-dziesmu un deju svētkos radušās vokālā ansambļa pārstāvēm. Pēc sarunas abas viešņas aicināsim atbildēt uz pāris āķīgiem jautājumiem saistībā ar jaunatnes dziesmu un deju svētku norisēm. 

Noslēgumā dzirdēsim atmiņu stāstu un īpašu novēlējumu no dejotājas Kates Zaltānes, kas jaunatnes dziesmu un deju svētkos pēdējo reiz piedalījusies 2015.gadā kopā ar jauniešu deju kolektīvu “Metieniņš”.

Raidījumu vada un veido: Elīna Krēmere, Anna Evelīna Krišjāne, Kaspars Eglītis un Valters Mednieks. 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Ķīnas, Taivānas un Honkongas

Raidījumā apskatīsim astoņas grupas (četras pirmoreiz) no Ķīnas, Taivānas, Honkongas - valstīm un teritorijām, kurās runā ķīniešu valodā - līdz ar to būs daudz dziesmu šajā valodā.

Raidījuma galvenais uzsvars uz jaunajām "postpunk" grupām no Ķīnas.

Sičuanas provinces galvaspilsēta Čengdu kļuvusi par Ķīnas "postpunk" aktuālo centru, kur pēdējos gados dibinātas vairākas ļoti kvalitatīvas lokālas grupas, kuras pēc ierakstu satura var konkurēt ar Eiropas un ASV žanra labākajiem paraugiem. Divas jau šogad prezentētas abos šīgada raidījumos par Dienvisaustrumāziju, bet klāt atkal ar jauniem LP.

Kvartets "群像乐队 Group Portrait" jūlijā izdevis debijas LP "低迷聚会 (Downward Gathering)" ķīniešu valodā un kvartets "Sonicave" jau pēc pusotragada kopš debijas LP, septembrī izdevis otro LP "荒誕故事集(A Collection of Absurd Tales)" angļu valodā.Februārī apskatījām grupas debijas LP "Rushing Hours" (2019).

Vēl no Ķīnas būs divas jaunas "postpunk" grupas ar debijas EP - Čengdu kvartets "隐海乐队The Hidden Sea" ar EP "隐匿征兆 (Hidden Signs)" (ķīniešu val.) un Pekinas trio "8 Immortals Restaurant" ar EP "极乐大厦揭幕 (Inauguration of the Pleasure Dome)" (angļu val.).Grupas nosaukums saistās arī ar kādu baisu vēsturisku notikumu 1985.g.Makao restorānā.

No Taivānas pirmoreiz jauns "indiepop" kvartets "Codie" ar debijas EP "不得不的必然 (Inevitable)" (2020)(ķiniešu val.) un "indiepop/mathpop" kvartets "打倒三明治 Sandwich Fail" ar debijas LP "茹毛飲血 (Life of Savage)" (2021)(ķīniešu val.).

No Honkongas sengaidīts, jūlijā izdots debijas LP "Lucid Express" no "dreamgaze/shoegaze" kvinteta "Lucid Express" (ex.Thud), kas divreiz bijis raidījumā ar debijas EP "Floret" (2015) un singlu "Still Still" (2018). Trešo reizi ar jūlijā izdotu singlu "而你我都知道一切回不去了" ķīniešu valodā būs "indiepop/mathpop" kvartets "GDJYB". 2017.g.apskatījām grupas debijas LP "23:59 Before Tomorrow" un debijas EP "GDJYB 雞蛋蒸肉餅" (2014).

Programmā:

八仙饭店 8 Immortals Restaurant" - "青少年哪吒"
隐海乐队The Hidden Sea" - "信念
"群像乐队 Group Portrait" - "低迷聚会 (Downward Gathering)" (Full Album)
"Sonicave" - "荒誕故事集"(A Collection of Absurd Tales) (Full Album)
"Codie" - "慷慨"
打倒三明治 Sandwich Fail" - "在燈火消逝的前夕"
"Lucid Express" - "Hotel 65"
"GDJYB" - "而你我都知道一切回不去了"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika