Iespējams, kādreiz būsiet dzirdējuši par Velomenu - cilvēku, kura hobijs un maizes darbs ir saistīts ar velobraukšanu un kurš labprāt trakos velo piedzīvojumos ievelk arī citus. Tieši viņš - Krišjānis Ratiniks, kuru ričuku pasaulē sauc par Velomenu - ir mūsu 24.epizodes viesis.

Velo entuziasts Krišjānis atzīst, ka izvēlēties tikai vienu piedzīvojumu, par kuru stāstīt, ir grūti, taču lielākoties tie visi saistīti ar riteņbraukšanu. Neskatoties uz to, viņa stāstu vācelītē ir kāda dēka, kura īpaši izceļas starp citām, un tas ir viņa ceļojums vienatnē uz Irānu ar velosipēdu.

Krišjāņa galamērķis tika izvēlēts lēto aviobiļešu dēļ, un ceļojuma laikā viņš piedzīvoja plašu emociju gammu, kas līdz kaulam ļāva iepazīt tradicionālo un nepieradināto Irānu. Ceļojuma laikā puisi visvairāk pārsteiguši laika apstākļi un sirsnīgie cilvēki, kuri labprāt Kiršjānim piedāvāja naktsmājas un bezmaksas vakariņas.

Ceļojuma laikā Krišjānis neiztika arī bez pamatīgiem pārpratumiem, un viņš pat saņēma lidojošu kurpi savā virzienā, kas arābu kultūrā tiek uzskatīta par vienu no aizvainojošākajiem žestiem. Nejauša nakšņošana interneta kafejnīcā, ikdienas gulēšana uz kartona kastēm pilsētas centrā un Irānas jauniešu ballītes apmeklēšana bija tikai daži no atgadījumiem, kuri piemeklēja Velomenu!

Raidījumu vada Ausma Cīrulniece un Zane Skujiņa.