"Augstāk vairs nav, kur kāpt!" ir teikums, kas precīzi varētu raksturot kāpienu pasaules augstākajā virsotnē - Everestā (8848m). Tieši tik aizraujošs piedzīvojums trāpījies Latvijas dēkaiņu 80.epizodē, kas ieskandina mūsu raidījuma 3. skanēšanas gadu!

Apaļajā 80.epizodē pie mums viesos profesors globālā mārketinga jautājumos, vairāku grāmatu autors, zemessargs un alpīnists Juris Alberts Ulmanis, kurš ir viens no retajiem latviešiem un 10.pasaulē vecākais cilvēks, kurš sasniedzis pasaulē augstāko virsotni - Everestu.

Lai arī pirmais mēģinājums uzkāpt augstajā virsotnē neizdevās, otrajā reizē pēc ilgākas gatavošanās Juris to īstenoja 2023.gada jūlijā. To, cik grūti ir sasniegt Everestu, aprakstīt nevar - gan fiziski, gan psiholoģiski tas ir milzīgs izaicinājums, turklāt nāve pie šīs virsotnes ir klātesoša ik uz soļa. Ir taču tik viegli padoties... Tāpēc ir svarīgi atrast sevī iekšējo spēku un Jurim tas sev bija jāatgādina vairākkārt.

Par godu saviem bojā gājušajiem ukraiņu draugiem - Alpīnistam un Kompasam, Juris līdz ar Latvijas karogu Everestā uznesa arī Ukrainas karogu. Dēkainis neslēpj, ka vēlme šo karogu uznest augstākajā pasaules virsotnē, bija viena no lielākajām motivācijām ceļā augšup.

Mums šķiet, ka šai epizodei garāks apraksts nemaz nepiedienas - Juris pats izcili uzbur ainu par kāpšanu, grūtībām, sevis pārvarēšanu, nāvi, motivāciju un treniņprocesu, lai uzkāptu Everestā. Klausies, baudi un iedvesmojies!

Izmantojot iespēju, no sirds vēlamies pateikties ikvienam mūsu podkāsta varonim, klausītājam un atbalstītājam par būšanu kopā ar mums 3 burvīgu gadu garumā! Mēs, Ausma un Zane, esam ārkārtīgi priecīgas, ka saturs, kuru radām, uzrunā klausītājus Latvijā un ārpus tās, kā arī iedvesmo jūs jaunām dēkām un izaicinājumiem! Priekā!

Juris platformā "X".