Viesos dzejniece un kultūras pasākumu producente Madara Gruntmane. Dzejā debitējusi 2015. gadā ar krājumu "Narkozes" (angļu tulkojums iznācis 2018. gadā). Otrais krājums – "Dzērājmeitiņa" – publicēts 2018. gadā. Gruntmane savus apjoma ziņā nelielos dzejoļus vienmēr balsta personīgajā pieredzē. Tie ir psiholoģiski precīzi darbi, kas ornamentālas izteiksmes vietā izvēlas tiešu un nesaudzīgu vēstījumu.
Šogad jaunā radošā tandēmā Madara apvienojās ar mūziķi Māri Švernu, lai radītu deviņas jaunas dziesmas, kas jūnija pirmajā pusē nonāca pie klausītājiem skaņu ierakstu albuma formātā. Tā nosaukums "Sinhronais tulkojums" trāpīgi ilustrē Šverna un Gruntmanes sadarbību, cenšoties mūzikā tiešā veidā atdzīvināt dzejas emocijas un noskaņas.
Madara kopš 2010. gada vada radošo apvienību "I Did It", kas producējusi virkni Latvijā zināmu kultūras projektu. Starp tiem jāpiemin šogad piedzīvotais svētku koncerts "Dziesmotā rezolūcija", kurš norisinājās 4. maijā, Brīvības laukumā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Tajā kopā ar "Latvijas festivāla orķestri" uzstājās pazīstami dziesminieki un mūziķi, kuru daiļradē galvenā nozīme ir dziesmu tekstiem un saturam. 
Jāpiemin arī kultūrtelpas “Stropi” aktīvā darbība, kuras pamatu veido programma ar deju vakariem, koncertiem, izzinošām aktivitātēm, lekcijām, izrādēm un radošām meistardarbnīcām, šie pasākumi iedzīvotājiem pieejami bez maksas.
Raidījumā klausīsimies Madaras izvēlētās dziesmas, kas saistās ar viņas bērnību, iedvesmas avotiem, iemīlēšanos, ceļošanu un citām tēmām.

Spēlētās dziesmas:

1. Šverns/Gruntmane - Tā Mīlestība
2. Uldis Stabulnieks - Tik un tā
3. Kamasi Washington - Truth
4. Radiohead - True Love Waits
5. Sister Nancy - Bam Bam
6. Lou Reed - Vanishing Act
7. Julie Andrews - My Favourite things