Viesos mūziķis Pēteris Kvetkovskis. Pazīstams kā Latvijas folkmetāla grupas "Skyforger" dibinātājs, vokālists un ģitārists. Pirms tam muzicējis pankroka grupā "Bez greznības" un dūmmetāla grupā "Grindmaster Dead". Grupa "Skyforger" (latviski – Debesu Kalējs) izveidojās 1995.gadā, kad trīs dalībnieki – Pēteris, Edgars un Imants no doom metal grupas "Grindmaster Dead" nolēma nodoties jauniem muzikāliem izaicinājumiem un pievērsās savu senču vēstures un tradīciju izpētei.

Pēteris saka: “Pirms tam mēs dziedājām par ārzemju bruņiniekiem, bet tad, lasot grāmatas, es atklāju, ka mūsu pašu zemgaļi ir bijuši ne sliktāki karotāji, un līdz ar to bija skaidrs, ka noteikti jāpievēršas mūsu pašu latviešu vēstures izzināšanai”. Savā ilgajā pastāvēšanas laikā "Skyforger" ir iekarojuši daudzas klausītāju sirdis Latvijā un ārzemēs – gan ar interesanto latviešu tradicionālās mūzikas sajaukumu ar smago roku, gan ar savu atraktīvo skatuves tēlu. Grupa ir daudzkārt koncertējusi dažādās valstīs un neapšaubāmi ir ārzemēs pazīstamākā latviešu smagā roka grupa, kā arī ierindojas starp vadošajām grupām pasaulē pagan metal stila ietvaros.  

Šī gada augustā Lucavsalā atdzima grupas metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”. Vērienīgais uzvedums ir pasakas par varonīgo Kurbadu mūsu gadsimta interpretācija. Tas vienīgo izrādi piedzīvoja Limbažos 2017. gada vasarā un kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot gan neviltotu skatītāju, gan profesionāļu atzinību.

Šī gada izskaņā  kopā ar citām metāla apvienībām "Skyforger" devās plašā Eiropas koncertūrē zem nosaukuma "Pagan Warriors Across Europe".

Raidījumā klausīsimies Pētera izvēlētās dziesmas, kas saistās ar viņa bērnību, pievēršanos mūzikai un Latvijas vēsturei, iedvesmas avotiem un citām tēmām.

Spēlētās dziesmas:

1. Skyforger - Rituāls
2. Margarita Vilcāne un Ojārs Grīnbergs - Dzērāju dziesma
3. Accept - Metal Heart
4. Razor - Tear Me To Pieces
5. The Dubliners - In The Rare Old Times
6. Iļģi - Sveša mote mani sauce
7. Skyforger - Caur Aizsaules Vārtiem