Raidījuma viesis - dzejnieks, žurnālists un aktieris Toms Treibergs.

Nupat ar vairākām izrādēm zem nosaukuma "Kā bija patiesībā?" savu 14. darbības sezonu uzsākā etīžu teātris "NERTEN". Toms ar savu ilgadējo kolēģi Svenu Kuzminu ir šī teātra dibinātāji, režisori un arī vienīgie aktieri. "NERTEN" ir radies 2004. gadā un pozicionē sevi kā "etīžu teātri" – tā izrādes ir balstītas uz īsiem, pabeigtiem, tematiski un stilistiski atšķirīgiem sižetiem. Taču atšķirībā no samērā populārā improvizācijas teātra žanra, etīžu teātris Nerten savus darbus iestudē un strādā ar dramaturģisko materiālu.

Paralēli teātrim Toms kopā ar Svenu Latvijas Radio 1 jau gadu veido raidījumu "Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru", kurā viņi apspriež savus atradumus no interesantākajām grāmatu krātuvēm Latvijā, lasīšanu, literatūru un citas cilvēcei nozīmīgas tēmas. Viņi vienlaikus ir Latvijas literatūras procesa dalībnieki, gan arī interesenti par šī procesa vēsturi un ar to saistītajiem ideoloģiskajiem izaicinājumiem.

Tomam ir arī personīga saistība ar Latviešu lieteratūru - Apgāda „Mansards” paspārnē ir izdoti divi autora dzejas krājumi - "Gaismas apstākļi" 2012. gadā un "Drudzis" 2015. gadā (darbs ticis nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā "Labākais dzejas darbs”).

Raidījumā klausīsimies Toma izvēlētās dziesmas, kas saistās ar viņa mājvietu, bērnības atmiņām, pievēršanos literatūrai, teātrim un citām tēmām.

Spēlētās dziesmas:

1. Pink Floyd – See Emily Play
2. Židrūns – Tomiņš
3. The Tiger Lillies – The Crack of Doom
4. The Cure – Closedown