Raidījumā "Ožamais spirts" viesosies mūziķis Jānis Ozoliņš.

Jānis ir pazīstams kā grupas "Sigma" dziedātājs un pianists, kā arī galvenais dziesmu autors. Šī gada marta sākumā grupa laida klajā savu otro studijas albumu ar nosaukumu "Mitoloģijas". Grupa turpina iesākto sadarbību ar latviešu dzejniekiem, un jaunajā albumā “Mitoloģijas” iekļautas 10 dziesmas, kuru pamatā ir ievērojamu latviešu autoru - Kārļa Vērdiņa, Ulda Bērziņa, Annas Auziņas, Ingas Gailes, Marta Pujāta, Ineses Zanderes un Jāņa Rokpeļņa dzejoļi. Albuma radīšanā piedalījušies arī komponists Platons Buravickis un stīgu kvartets "EVVEntus".

Kā atzīst Jānis: "Jaunais albums ir apzināts koncepts - rakstīt mūziku ar laikmetīgo dzeju. Tas ir izaicinājums, kuram ļāvāmies, jo daudzi uzskata, ka mūsdienu dzeja nav komponējama. Manuprāt, "Sigmas" otrais albums apliecina pretējo. Albuma nosaukums atklāj procesu, ko dzeja dara ar valodu, - tā to mitoloģizē. Tieši to pašu mūzika veic ar dzeju." Paralēli dziesmu radīšanai Jānis arī pēta latviešu prozu (maskulinitātes reprezentāciju mākslā).

Raidījumā klausīsimies Jāņa izvēlētās dziesmas, kas saistās ar viņa bērnību, pievēršanos mūzikai, komponēšanai, literatūras pētniecībai un citām tēmām.

Spēlētās dziesmas:

1. Sigma - Kūku Marija
2. Jānis Paukštello un “Dzeguzīte” - Par Pasaku Un Nesaku
3. Radiohead - Stop Whispering
4. Bjork - Stonemilker
5. Philip Glass  - The American Four Seasons, Movement I, izpilda Gidons Krēmers un Kremerata Baltica