Viesos dokumentālā kino režisore, LTV kultūras redaktore, rakstniece Kristīne Želve.

Šī gada 2. maijā pirmizrādi piedzīvoja Kristīnes dokumentālā spēlfilma "Mērijas ceļojums": stāsts par jaunu sievieti, neparastu un spēcīgu personu Mēriju Grīnbergu, kas Otrā pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekciju. Pats Mērijas ceļojums līdz šim bija noslēpums un mīkla, kas nu tiek atrisināta filmā, kurā piedalās Mērijas lomas atveidotāja Daiga Kažociņa un Marīna Janaus, kas iejutusies Mērijas mātes lomā. Filma nominēta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai "Kilograms kultūras", kino kategorijā.
Iepriekš, Kristīne desmit gadus vadījusi LTV raidījumu "100g kultūras", 2012. gadā uzņēmusi dokumentālo filmu "Fedja" un sastādījusi grāmatu "Fedja. Teodors. Tulio" par Latvijā dzimušo somu kinorežisoru Teuvo Tulio. Šajā pašā gadā Kristīne arī apkopojusi savus 2000. gadu sākumā rakstītos stāstus grāmatā "Meitene, kas nogrieza man matus", kas ieguva Literatūras gada balvu kā gada labākā debija. Grāmatā attēlota 90. gadu Rīgas radošās jaunatnes un bohēmas vide. Grāmata 2014. gadā izdota arī tulkota igauņu valodā.

Raidījumā klausīsimies Kristīnes izvēlētās dziesmas un stāstus par bērnību, pievēršanos dokumentālajam kino, iedvesmas avotiem un citām svarīgām tēmām.

Spēlētās dziesmas:

1. Baložu Pilni Pagalmi - Skaties
2. Joe Dassin - Salut!
3. Shigeru Umebayashi - Yumeji´s Theme
4. NSRD - Labrīt, putra!
5. Nick Cave & Bad Seeds - Do You Love Me?