Viesos Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes prodekāns, asoc. prof. Jānis Priede.

Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes prodekāns, asoc. prof. Jānis Priede ir ar aktīvu interesi par mikroekonomikas pētniecību, studentu cienīts lektors un daudzu starptautisko konferenču referents. Šajā raidījumā uzzināsim, vai akadēmiskās intereses ietekmē arī mūzikas klausīšanās paradumus un kāds ir profesora viedoklis par aktualitātēm mūzikā caur savas nozares prizmu.

Katru nedēļu kāda Latvijas Universitātes profesora uzdevums ir izteikt viedokli par Radio NABA Top25/LV10 jaunajām kompozīcijām un tām, kas ierindojas pirmajās vietās. “Tops ar profesoru” ir dzirdams no 27. maija katru piektdienu plkst. 17:00 un tas ievada jau tradicionālo Radio NABA Topu. Radio NABA mūzikas topus veido aktuālās kompozīcijas.

Profesors apskata kompozīcijas:

Imants Daksis - Mūžīgās ģeogrāfijas sajūtu trimdā (Top10LV jaunums)
Satellites LV - Bukovskis zinātu (1. vieta Top10LV)
Ani Glass - Y-Ddawns (Top25 jaunums)
LUH - Lost Under Heaven (1. vieta TOP25)

Jānis Priede: Biju no tiem bērniem, kas bērnībā izmēģināju visu - sākot ar sporta skolu un beidzot ar mūzikas skolu. Mūzikas skolā spēlēju trompeti un bungas. Neesmu kļuvis par profesionāli, bet gan par ekonomikas profesoru. Pēc dabas esmu optimists un man patīk labas un iedvesmojošas lietas, arī mūzikā. Īpaši daudz mūziku speciāli neklausos. Klausos dažas iecienītas radio stacijas, t.sk. radio NABA.

Imants Daksis - Mūžīgās ģeogrāfijas sajūtu trimdā
Jānis Priede: Dziesma par mūžīgajiem ceļa meklējumiem. Dziesma man patika un lika aizdomāties. Un priekš manis dziesmā tas ir galvenais.

Satellites LV - Bukovskis zinātu
Jānis Priede: Ļoti labi. Es gan ar smaidu klausos šo kompoziciju, jo man bija viens students ar uzvārdu Bukovskis (smejas). Melodiska dziesma, labs ritms un arī vārdi aizķer. Kā tur bija ? "Ceļa galā balsts, nabadzības pabalsts?"

Ani Glass - Y-Ddawns
Jānis Priede: Ļoti interesants gabals, melodija un dziedājums lika aizdomāties par savām lietām, laba mūzika pārdomām par dzīvi. Mazliet atgādina arī astoņdesmito gadu popmūziku.

LUH - Lost Under Heaven
Jānis Priede: Kopā ar video dziesma ir iespaidīgāka. Dziesma, kas atgādina, ka reizēm ar nepareiziem lēmumiem mēs sev ļoti nodarām pāri. Gruveši, grautiņi, streiki - video tiešām ir iespaidīgs. Tomēr jācer uz mīlestību un labestību pasaulē. Labrāt apmeklētu viņu koncertu.