Pirmais jaunās radio NABA rubrikas "Tops ar profesoru" viesis ir kvantu fiziķis, Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

Profesors apskata kompozīcijas:

Tehnikums - Tevis nav (Top10LV jaunums)
Ansamblis Manta - Eva Eva (1. vieta Top10LV)
CC Dust - Never Going To Die (Top25 jaunums)
White Lung - Hungry (1. vieta TOP25)

Vjačeslavs Kaščejevs: Es mūziku lietoju divējādi. Pirmkārt, tā ir iespēja pārslēgties, neieciklēties un atbrīvoties. Tā ir telpa kaut kam jaunam, foršam un nedzirdētam. No otras puses mēs izmantojam tādu mūziku, ko pazīstam un mīlam, lai izsauktu sevī noteiktas noskaņas, lai sevi pārslēgtu sevi uz kaut ko tādu, ko ar prātu mēs nemaz nevarētu izdarīt. Jo bagātāka ir tava muzikālā pieredze, jo vairāk to var izmantot kā tādas "klavieres".
Kā fiziķis varu teikt, ka katrā no mums ir iebūvēts ļoti spēcīgs signāla analizators, kas momentā izveido Furjē transformāciju. Tad mēs to transformātoru varam dažādi ievibrēt un tas uzreiz atstāj efektu arī uz citiem neironu slēgumiem.

Tehnikums - Tevis te nav
Vjačeslavs Kaščejevs: Nu forša dziesma. Runājot par grupas nosaukumu "Tehnikums" - tas ir tuvu tautai, bez lielām ambīcijām. Ir kaut kāda doma, kas viņiem nedod miera, tā meitene. Varēju saklausīt arī atsevišķas notis, kas priekš manis ir sasniegums (smejas).

Ansamblis Manta - Eva Eva
Vjačeslavs Kaščejevs: Man patika kompozīcija. Kompleksa, dziļa, daudzveidīga. Vairākas melodijas. Pie tās gribas atgriezties. Caur šo dziesmu es būšu arī vairāk iepazinis radio NABA auditoriju, kas to ir izvēlējusies kā latviešu mūzikas topa dziesmu nr. 1. Tas dziesmas sarežģītums man pašam simpatizē - līdz ar ko to gribas klausīties vēl un vēl, tas sarežģītums tieši ļauj atslābināt pašam savu domāšanas muskuli. Ļoti izteikts ritms. Sitamajiem instrumentiem vispār noti īsti nevar piekārtot - tās spektrs ir pa visām frekvencēm. Lai to visu adekvāti uztvertu, ir jābūt labai akustiskajai sistēmai.

CC Dust - Never Going To Die
Vjačeslavs Kaščejevs: Baudāms gabals, klausāms. Bet kā es pašā dziesmas sākumā paklupu uz to vokālo kaucienu, tā arī nespēju no tā atbrīvoties. Vokāliste izraisa manī kaut kādu žēlumu. Dejojama kompozīcija, kas varētu mūs izkustināt neskatoties uz mūsu visai ievērojamajām masām, bet arī spēks mums nav mazs. Rezultātā tas dotu paātrinājumu (smejas).

White Lung - Hungry
Vjačeslavs Kaščejevs: Jā, arī mana netrenētā amatiera auss var dzirdēt, ka tā ir visnotaļ profesionāli izpildīta kompozīcija. Baudāmi un interesanti. Disonansi un neprofesionalitāti klausītājs uzreiz jūt.

Vjačeslavs Kaščejevs ir Latvijas fiziķis, darbojas kvantu fizikā, Latvijas Universitātes asociētais profesors, Latvijas Zinātņu Akadēmijas korespondētājloceklis. Par sasniegumiem kvantu nanoelektronikā saņēmis prestižo Pasaules Ekonomikas foruma balvu. Saņēmis gan starptautisku, gan vietēju atzinību par saviem pētījumiem, šobrīd aktīvi ar savām zināšanām dalās kā pasniedzējs ar Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes studentiem. Vai akadēmiskās intereses ietekmē arī mūzikas klausīšanās paradumus un kāds ir profesora viedoklis par aktualitātēm mūzikā caur savas nozares prizmu?

Katru nedēļu kāda Latvijas Universitātes profesora uzdevums būs izteikt viedokli par Radio NABA Top25/LV10 jaunajām kompozīcijām un tām, kas ierindojas pirmajās vietās. “Tops ar profesoru” būs dzirdams no 27. maija katru piektdienu plkst. 17:00 un tas ievadīs jau tradicionālo Radio NABA Topu. Radio NABA mūzikas topus veido aktuālās kompozīcijas. Kompozīciju atrašanos un vietu Topā nosaka tieši radio klausītāji, balsojot par saviem favorītiem Radio NABA lapā naba.lv.