Rubrikas “Tops ar profesoru” šīs nedēļas viesis -  mikrobioloģijas eksperts, asoc. profesors Nils Rostoks.

Radio NABA rubrikā “Tops ar profesoru” viesos asoc. profesors, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes dekāns un vadošais pētnieks Nils Rostoks.

Asoc. profesors Nils Rostoks studējis Latvijas Universitātē, ieguvis doktora grādu bioloģijā un kopš 2007. gada ir vadošais pētnieks LU Bioloģijas fakultātē, no 2010. gada LU Bioloģijas fakultātes dekāns. Interešu lokā pētījumi mikrobioloģijā.

Vai akadēmiskās intereses ietekmē arī mūzikas klausīšanās paradumus un kāds ir profesora viedoklis par aktualitātēm mūzikā caur savas nozares prizmu?

Profesors apskata kompozīcijas:

Zig Zag - Ēzelītis Iā (Top10LV jaunums)
Stūrī Zēvele - Vakars laukos (1. vieta Top10LV)
Boy Harsher - A Realness (Top25 jaunums)
Patience - The Church (1. vieta TOP25)

Nils Rostoks: Studiju laikā Bioloģijas fakultāte manu muzikālo gaumi lielā mērā noteica mani studiju biedri, ar kuriem mēs arvien esam labi draugi un mums ir kopīgas muzikālās intereses. Kaut gan nekādu saikni starp savu muzikālo gaumi un  bioloģiju nesaskatu.

Šogad plānoju apmeklēt festivālu "Laba Daba" kopā ar bērniem, bet jau labu laiku neesmu akktīvs koncertu apmeklētājs. Pēdējais manis apmeklētais koncerts bija "Laibach", ko organizēja radio NABA.

Zig Zag - Ēzelītis Iā (Top10LV jaunums)
Nils Rostoks: Interesants traktējums par Vinniju Pūku. Labā nozīmē.

Stūrī Zēvele - Vakars laukos (1. vieta Top10LV)
Nils Rostoks: Nav grūti saprast kādēļ kompozīcija ir pirmajā vietā topā. Arī man klausoties, tieši šī dziesma iekrita prātā un ausīs - tā tiešām uzbūra to lauku ainavu, ceļu, vakaru laukos. Priekš manis noteikti nr.1.šajā nedēļā no visām četrām apskatītajām kompozīcijām.

Boy Harsher - A Realness (Top25 jaunums)
Nils Rostoks: Šī dziesma mani atstāja diezgan vienaldzīgu. Tajā pašā laikā piekrītu, ka tas ir visnotaļ kvalitatīvs sintpops.

Patience - The Church (1. vieta TOP25)
Nils Rostoks: Patīkams vokāls. Nekāda īpaša "odziņa" dziesmai nebija un manu uzmanību nepiesaistīja.