Raidījumā ar astoņām grupām apskatīsim jaunumus no Dienvideiropas - Grieķija, Itālija, Spānija, četras grupas raidījumā pirmoreiz.

No Grieķijas jauns 2022.g. veidotais Atēnu "jazz/progrock" kvartets "The Gloria Effect" ar debijas LP "The Gloria Effect" (2023). Vokālistes Marijas darbs arī ir kā vokāla pasniedzējai. Grupa oktobrī koncertēja kopā ar raidījumā vairākas reizes bijušo "postroka" trio "Celuta Red".

No Itālijas pirmoreiz mazzināmais lokālais ziemeļitālijas Sestri Levante "postrock/dreamrock/shoegaze" kvartets "Queen Lizard" ar otro LP "Heilige Luna !", kas izdots 9.oktobrī. Grupa par albumu raksta "Tā ir nakts pelde pie koka mājas vasaras lietū zem mēness gaismas, kur tālumā mirgo pilsētas gaismas". Grupas debijas LP iznāca 2019.g.maijā. Darbojas angļu valodā.

Otrā grupa no Itālijas būs jau "shoegaze" aprindās zināmais Florences kvintets "We Melt Chocolate" ar gaidīto otro LP "Holy Gaze", kas iznācis tikai pirms dažam dienām - 31.oktobrī. Gana klasisks žanra albums ar mazu vokāla `līmeni` miksā . Grupa trešo reizi raidījumā - agrāk apskatīti debijas EP "Space Owl" (2015) un debijas LP "We Melt Chocolate" (2019).

No Spānijas piecas grupas. Divas grupas no basku reģiona Bilbao, darbojas basku valodā - "postrock/postpunk" trio "Nize" ar otro EP "Zu Lo Han" (2022) un "postpunk/poppunk" kvartets "SUA" ar otro LP "Gorde Gonituen Beldurrak" (2022). Melodisks, dinamisks albums. Grupa dibināta 2018.g. , vēl izdots debijas EP (2019) un debijas LP "Ordu Beltzak" (2019).

Vēl pirmoreiz Mursijas "stoner" kvartets "Le Mur" ar otro LP "Caelum Invictus" (2023). Klasisks žanra albums ar atbilstošu vokālu un skanējumu. Debijas albums tika izdots 2017.g.

Otro reizi divas grupas - Saragosas "postpunk" kvartets "Cuchillas" pēc apskatītā otrā EP "Pasión de sábado" (2021) izdevuši četrus singlus un būs ar singlu "Incendio" (2022) un Madrides "postpunk" kvartets "Ice Haven" pēc apskatītā debijas LP "Cold Blue Line" (2019) angļu valodā, izdevuši vairākus iesildošos singlus spāņu valodā topošajam albumam, kas iznāks nākamgad. Būs janvārī izdotais singls "A​ú​n No".

Programmā:

"The Gloria Effect" - "Voyager"
"Queen Lizard" - "Butterflies' Tracks"
"Queen Lizard" - "Regrets"
"We Melt Chocolate" - "Land"
"We Melt Chocolate" - "Bright Off"
"SUA" - "Hitzik Gabe"
"Nize" - "Zuloan" (full EP)
"Le Mur" - "Atalanta"
"Cuchillas" - "Incendio"
"Ice Haven" - "A​ú​n No"