Ar astoņām grupām apskatīsim jaunumus no DA-Āzijas reģiona.

Agrāk bijušu grupu "群像 Group Portrait", "懸在霧中 Hanging In the Fog", "사막꽃 Desert Flower" jauni albumi, jauna "dreamgaze" grupa no Singapūras "Motifs" u.c. jaunās grupas. Iepriekšējais raidījums par šo reģionu bija 12.novembrī.

No Ķīnas divas agrāk bijušas ķīniešu valodas "postpunk" grupas - Čengdu kvartets "群像 Group Portrait" pēc debijas LP "低迷聚会 (Downward Gathering)" (2021) izdevis EP "荒蕪之歌 (Song of Desolation)" (2022)  un Dalianas kvartets "懸在霧中 Hanging in the Fog" aktīvi darbojas - jau pēc 2021.g. jūlijā izdotā debijas LP "失败博物馆 (Failure Museum)" izdevis otro LP "逃避大王 (Escape the King)".

No Korejas otro reizi Seulas "psych/dreamgaze/postrock" kvartets "사막꽃 Desert Flower" ar sen gaidīto debijas LP "Embrace". Albums izdots decembrī ar 11 dziesmām un piesātināts ar gana sarežģītām, lēnām "postrock/mathrock" izspēlēm. Grupa pirms tam vairākus gadus ir izdevusi singlus, koncertvideo, darbojas korejiešu un angļu valodās. 2021.g.apskatījām lielisko "dreampop" singlu "Melatonin".

Vēl no Seulas jauns aktuāls jauniešu "powerpop" kvartets "The Volunteers" ar debijas LP angļu valodā "The Volunteers" (2021).  Albums un grupa izvirzīta vairākām nominācijām Korejas mūzikas gada balvā 2022.g.

No Singapūras jauns "dreampop/dreamgaze" kvintets "Motifs" ar debijas LP "Remember the Stranger" (2022). Tiešām negaidīta kvalitatīva jauniešu grupas parādīšanās žanra apritē. Grupa darbojas no 2019.g., un piedalījās 2022.g. ikgadējā "Baybeats" festivālā Singapūrā, gleznainajā estrādē līča krastā.

No Indonēzijas pirmoreiz divas grupas. Džakartas "deathrock/postpunk" kvartets "Pelteras" ar debijas EP "Palang" (2023). Grupa ar pārtraukumiem darbojas no 2016.g. dzimtajā valodā, un izdevusi agrāk vēl citus singlus.

Un Medanas "indiepop/powerpop" kvartets "Moongazing and Her", kas darbojas no 2017.g.angļu valodā , 2018.g.izdeva debijas EP un būs ar 2022.g.janvārī izdoto otro EP "Turning 18".

Noslēgumā pirmo reizi gana pieredzējušais Filipīnu, Manilas "powerpop" septets "Cheats" ar trešo LP "Houseplants" (2022). Grupa darbojas jau desmit gadus , iepriekšējais LP izdots pirms pieciem gadiem , un var atzīmēt faktu , ka ir divas vokālistes un dažas dziesmas arī dzimtajā valodā.

Programmā:

"群像 Group Portrait" - "冷餐 I"
"懸在霧中 Hanging In the Fog" - "比拉爾號"
"懸在霧中 Hanging In the Fog" - "過去島"
"사막꽃 Desert Flower" - "Nowness"
"사막꽃 Desert Flower" - "Sunshine Kiss" (live)
"The Volunteers" - "Violet" (live)
"The Volunteers" - "Medicine" (live)
"Motifs" - "Fluorescent" (live)
"Motifs" - "Lovelost"
"Pelteras" - "Diadem"
"Moongazing and Her" - "AM"
"Cheats" - "Kapit"